Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. júna 2009

Ukrajina si chce v EÚ požičať 4 mld. USD na plynUkrajina potrebuje úvery v sume 4 mld. USD na nákup ruského plynu pre svoje podzemné zásobníky a dúfa, že ich získa od európskych bánk, povedala v utorok ukrajinská premiérka Julia Tymošenková. ...Zdieľať
LUXEMBURG 16. júna (WEBNOVINY) - Ukrajina potrebuje úvery v sume 4 mld. USD na nákup ruského plynu pre svoje podzemné zásobníky a dúfa, že ich získa od európskych bánk, povedala v utorok ukrajinská premiérka Julia Tymošenková. "Hovoríme o štyroch miliardách dolárov," povedala Tymošenková na tlačovej konferencii po schôdzke s predstaviteľmi Európskej únie v Luxemburgu. "Pracujeme na požičaní si tejto sumy od európskych bánk a európska rovnako ako aj ruská strana túto myšlienku podporujú," dodala.


Premiérka hovorí, že sa všemožne usiluje o to, aby ukrajinský podnik Naftogaz bol životaschopnou firmou a sľúbila rýchle platby za dodávky plynu, aby sa predišlo zopakovaniu situácie z januára tohto roka, kedy ruský plynárenský monopol Gazprom na viac ako dva týždne zastavil dodávky plynu do Európy cez Ukrajinu. Tymošenková uviedla, že predsedu Európskej komisie Josého Manuela Barrosa informovala o tom, že Ukrajina už v apríli začala tvoriť zásoby plynu. "Vždy sme zaplatili za plyn, ktorý sme dostali, a sme partner, na ktorého sa dá spoľahnúť," povedala. "Neexistuje dôvod na to, aby sa očakávali nejaké ťažkosti pri preprave ruského plynu do krajín EÚ."

SITA_Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V SR sa školili zástupcovia macedónskych regiónov
<< predchádzajúci článok
PMÚ považuje pokutu udelenú bankám za primeranú

Ukrajina si chce v EÚ požičať 4 mld. USD na plyn - diskusné fórum čitateľov