Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. októbra 2012

Ukrajina sleduje ruský vzor, protihomosexuálny zákon prešielUkrajinský parlament v utorok podporil návrh zákona, ktorý podľa ruského vzoru zakazuje prejavy homosexuality na verejnosti a umožňuje ich trestanie až päťročným väzením alebo pokutou do výšky 500 ...Zdieľať
bez nazvu KYJEV 2. októbra (WEBNOVINY) - Ukrajinský parlament v utorok podporil návrh zákona, ktorý podľa ruského vzoru zakazuje prejavy homosexuality na verejnosti a umožňuje ich trestanie až päťročným väzením alebo pokutou do výšky 500 eur.


Opatrenia proti "homosexuálnej propagande" v 450-člennom zhromaždení prešli prvým z troch čítaní, v ktorom získali 289 hlasov. V prospech prísnych postihov pritom zahlasovali provládni ako aj opoziční poslanci.

Výsledok už stihla odsúdiť medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty International, podľa ktorej zákon v prípade schválenia "povedie k diskriminácii sexuálnych menšín vrátane (upierania) ich práva na slobodu prejavu a práva na zhromažďovanie. Okrem toho porušuje viacero medzinárodných záväzkov Ukrajiny," upozorňuje vo svojom vyhlásení.

Nariadenie zakazujúce "propagáciu homosexuality" začalo začiatkom roka platiť v ruskom Petrohrade, kde odvtedy zaznamenali viacero prípadov, keď polícia zadržala páry rovnakého pohlavia iba preto, že sa na verejnosti držali za ruku. Podobné opatrenia medzičasom zaviedli aj ďalšie ruské samosprávy.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko musí v októbri dať do eurovalu vyše 260 miliónov
<< predchádzajúci článok
Európsky parlament pozastavil svoju misiu na Ukrajine

Ukrajina sleduje ruský vzor, protihomosexuálny zákon prešiel - diskusné fórum čitateľov

aspoň v niečom majú tí rusi rozum3.10. 11:23:11
Jeden dolezity fakt historie.3.10. 19:35:56