Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2023

Ukrajinci oslobodili kľúčovú obec, protiofenzíva trvá už štvrtý mesiac (video+foto)Ukrajinské sily oslobodili obec Kliščijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na ...Zdieľať
kliscijivka 676x450 18.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily oslobodili obec Kliščijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na prezidenta Volodymyra Zelenského.

Zverejnená fotografia


„Dnes by som chcel osobitne oceniť bojovníkov, ktorí postupne získavajú späť ukrajinské územie v oblasti Bachmutu," vyjadril sa Zelenskyj vo svojom nočnom prejave.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSkôr počas dňa jeho úrad zverejnil na sociálnych sieťach fotografiu, ktorá naznačuje, že Ukrajinci oslobodili kľúčovú obec. Pätica vojakov na nej drží vlajky a pózuje pred kostolom, ktorý CNN geolokalizovala do centra Kliščijivky.

Protiofenzíva trvá už štvrtý mesiac


V separátnom videu šestica vojakov stojí pred spomenutým kostolom a vyhlasuje, že oslobodenie Kliščijivky je kompletné.


„Nepriateľ sa nevzdáva pokusov o opätovné dobytie s použitím všetkých možných palebných prostriedkov. Ale stojíme pevne a sebavedomo," hovorí jeden vojak. Oblasť juhozápadne od Bachmutu je stredobodom ukrajinskej protiofenzívy na východe celé leto. Pred pár dňami ukrajinské sily oslobodili susednú obec Andrijivka.

Vzhľadom na to, že letná protiofenzíva trvá už štvrtý mesiac, Ukrajina čelí rastúcemu tlaku, aby presvedčila kľúčových západných partnerov, že ruské sily môžu byť zatlačené späť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Ukrajinci oslobodili kľúčovú obec, protiofenzíva trvá už štvrtý mesiac (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojna, klimatická kríza aj iné témy. Čaputová rokovala so šéfom OSN a v New Yorku našla kúsok Slovenska
<< predchádzajúci článok
Toskánsko zasiahlo zemetrasenie, predchádzalo mu niekoľko menších otrasov