Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júla 2022

Ukrajinci pred ústupom v Lysyčansku ruskú armádu veľmi úspešne vyčerpaliUkrajinské sily urobili „veľmi úspešnú prácu vyčerpania" ruských síl v oblasti mesta Lysyčansk predtým, ako ustúpili. Pre televíziu Sky News to povedal bývalý dôstojník britskej vojenskej ...Zdieľať
russia_ukraine_war_67456 5d793a469b0d416eb85b818dcdadb06e 676x474 4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské sily urobili „veľmi úspešnú prácu vyčerpania" ruských síl v oblasti mesta Lysyčansk predtým, ako ustúpili. Pre televíziu Sky News to povedal bývalý dôstojník britskej vojenskej spravodajskej služby Forbes McKenzie.

Úspešná taktická práca Ukrajincov


Lysyčansk bol posledným veľkým mestom v Luhanskej oblasti, ktoré bolo pod kontrolou ukrajinskej armády, pričom ho teraz obsadili Rusi. Podľa McKenzieho však pre Ukrajincov nie je dôležité udržiavať kontrolu nad Lysyčanskom na to, aby vo vojne zvíťazili.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUrobili veľmi úspešnú prácu taktického vyčerpania Rusov v tejto oblasti. Lysyčansk nie je kľúčový, nepotrebujú mať toto mesto, aby zvíťazili vo vojne," povedal McKenzie o ukrajinskej armáde.

Rusi sú vyčerpaní


Existuje cesta zo Slovianska do Bachmutu. Predpokladá sa, že Ukrajinci sa presunú na západnú stranu tejto cesty, kde sa zakopú a pripravia sa na nasledujúci útok," dodal.

Treba naozaj povedať, že Rusi sú vyčerpaní. Mali naozajstné problémy s tvorbou síl," poznamenal bývalý dôstojník britskej vojenskej spravodajskej služby.Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci pred ústupom v Lysyčansku ruskú armádu veľmi úspešne vyčerpali © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Macron urobil niekoľko zmien vo vláde, vymenoval viacerých nových ministrov
<< predchádzajúci článok
Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického sveta