Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2022

Ukrajinci sa nemienia vzdať územia pre dosiahnutie mieru, opačný názor má iba desatina opýtanýchAž 82 percent Ukrajincov je presvedčených, že Ukrajina by sa vo vojne s Ruskom nemala vzdať žiadneho územia za účelom dosiahnutia mieru. Vyplýva to z nedávneho prieskumu, ktorý uskutočnil Kyjevský ...Zdieľať
ukraine_invasion_06843 dede5f8d9a4e4bbab7618f97be55b561 scaled 1 676x451 25.5.2022 (Webnoviny.sk) - Až 82 percent Ukrajincov je presvedčených, že Ukrajina by sa vo vojne s Ruskom nemala vzdať žiadneho územia za účelom dosiahnutia mieru. Vyplýva to z nedávneho prieskumu, ktorý uskutočnil Kyjevský medzinárodný sociologický inštitút.


Podľa spomenutého prieskumu si iba 10 % opýtaných Ukrajincov myslí, že Ukrajina by sa mohla vzdať niektorých oblastí, aby dosiahla mier a zachovala si nezávislosť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Do prieskumu sa zapojilo približne dvetisíc ľudí zo všetkých kútov Ukrajiny, okrem Krymu, Sevastopoľa a niektorých okresov v Doneckej a Luhanskej oblasti.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak cez víkend vyhlásil, že ukrajinská vláda nebude súhlasiť so žiadnou mierovou dohodou, ktorej súčasťou by malo byť vzdanie sa akéhokoľvek ukrajinského územia. Povedal, že takéto ústupky by viedli k tomu, že Moskva by z dlhodobého hľadiska začala ešte väčšiu a krvavejšiu ofenzívu proti Ukrajine.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci sa nemienia vzdať územia pre dosiahnutie mieru, opačný názor má iba desatina opýtaných © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Streľba na škole v Texase si vyžiadala najmenej 21 mŕtvych. Medzi obeťami je 18 detí.
<< predchádzajúci článok
Parlament schválil Matovičovu protiinflačnú pomoc. Návrhy prešli s hlasmi kotlebovcov