Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. marca 2024

Ukrajinci spustili kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany, podľa Kyjeva získali tajné dokumentyHlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany Ukrajiny (HUR) tvrdí, že spustilo kybernetický útok na ruské ministerstvo ...Zdieľať
4.3.2024 (SITA.sk) - Hlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany Ukrajiny (HUR) tvrdí, že spustilo kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany.


Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na vyhlásenie HUR, kybernetickí špecialisti získali počas útoku prístup k „veľkému počtu dokumentov utajovaných služieb" vrátane príkazov, správ a pokynov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Získané informácie nám umožňujú vytvoriť kompletnú štruktúru systému ruského ministerstva obrany a jeho jednotiek," uviedlo HUR na Telegrame. Doplnilo tiež, že analýza získaných údajov „pomohla identifikovať generálov, ďalších vysokopostavených riadiacich predstaviteľov".

„Práca v ruskom kyberpriestore zameraná na zabránenie a paralyzovanie činnosti orgánov činných v trestnom konaní a predstaviteľov agresorského štátu zodpovedných za vojnu proti ukrajinskému ľudu pokračuje ďalej," dodalo GUR.

Počas vojny na Ukrajine stúpol počet kybernetických útokov a v súčasnosti sú bežným nástrojom, ktorý využívajú obe strany.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci spustili kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany, podľa Kyjeva získali tajné dokumenty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezradil som Slovensko ani spojencov, ako to urobil Blanár, reaguje Korčok na svoju fotografiu s Lavrovom
<< predchádzajúci článok
Rusi si pre nahrávku o strelách Taurus predvolali nemeckého veľvyslanca