Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. augusta 2022

Ukrajinci útočia na ruské ciele na Kryme dronmiZ Krymu a ďalších okupovaných častí Ukrajiny hlásia útoky dronmi na ruské ciele. Ukrajinský verejnoprávny vysielateľ Suspilne odkazujúc na miestne médiá informoval, že z veliteľstva ruskej ...Zdieľať
fzvk3wpwqaekszq e1660121959586 676x487 20.8.2022 (Webnoviny.sk) - Z Krymu a ďalších okupovaných častí Ukrajiny hlásia útoky dronmi na ruské ciele.


Ukrajinský verejnoprávny vysielateľ Suspilne odkazujúc na miestne médiá informoval, že z veliteľstva ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopoli stúpa dym a zverejnil aj video. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že sa mu to zatiaľ nepodarilo overiť.

Ruskom dosadený regionálny šéf Michail Razvožajev na komunikačnej platforme Telegram napísal, že nad námorným veliteľstvom zostrelili ukrajinský dron, ktorý dopadol na strechu budovy. Nikto podľa jeho slov neutrpel zranenia. Škody nespomenul.

Cez noc hlásili útoky aj z ďalších častí Krymu. Tamojší Ruskom menovaný líder Sergej Aksjonov potvrdil, že v Jevpatoriji bol činný systém protivzdušnej obrany, ale nehlásil žiadne škody.

Rusi tiež tvrdia, že pri meste Cherson zostrelili šesť dronov útočiacich na vodnú elektráreň v Novej Kachovke. BBC nebola schopná overiť tieto tvrdenia.

Ukrajina útoky nekomentovala.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci útočia na ruské ciele na Kryme dronmi © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko-ukrajinské hranice prekročilo ďalších viac ako 3600 ľudí
<< predchádzajúci článok
Národná rada Slovenskej republiky bude voliť nového ombudsmana či ombudsmanku na októbrovej schôdzi