Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2023

Ukrajinci zatkli obyvateľa Odesy, Rusov informoval o obrannej a energetickej infraštruktúreUkrajinská prokuratúra v Odese v spolupráci s Ukrajinskou bezpečnostnou službou (SBU) zatkla miestneho obyvateľa preZdieľať
gettyimages 485867626 676x454 8.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská prokuratúra v Odese v spolupráci s Ukrajinskou bezpečnostnou službou (SBU) zatkla miestneho obyvateľa pre špionáž v prospech Ruska. Podľa prokuratúry špionáž začal vykonávať v októbri.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zatknutý človek údajne žiadal od Rusov za svoje služby 5 500 dolárov mesačne a želal si stať sa šéfom miestnej pobočky ruskej politickej strany Jednotné Rusko v prípade, že Odesu obsadia ruské sily. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Špión mal za úlohu fotografovať miesta pobytu ukrajinských vojakov a obrannú a energetickú infraštruktúru v Odese. Fotografie posielal svojim ruským kontaktom. Zatknutého obyvateľa Odesy obvinili z velezrady a v prípade usvedčenia mu hrozí doživotie.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci zatkli obyvateľa Odesy, Rusov informoval o obrannej a energetickej infraštruktúre © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Jasnej sprístupnili prvé trate pre bežkárov, využiť môžete päť kilometrov trás
<< predchádzajúci článok
Raketový útok na ukrajinské mesto Pavlohrad neprežil civilista, ďalších osem utrpelo zranenia (foto)