15. júna 2019

Ukrajinci zdolali vo finále MS do 20 rokov Kórejskú republiku

Ilustračné foto Foto: TASR
Lodž 15. júna (TASR) - Futbalisti Ukrajiny sa stali majstrami sveta hráčov do 20 rokov, keď v sobotňajšom finále šampionátu zdolali v poľskej Lodži Kórejskú republiku 3:1.

Juhokórejčania sa ujali vedenia už v 5. minúte, keď nariadený pokutový kop premenil Kangin Lee. Ukrajinci ešte v prvom polčase vyrovnali zásluhou Vladyslava Supriagu. Ten istý hráč poslal v 53. minúte po rýchlom protiútoku Ukrajinu do vedenia. Víťaznú poistku dal v 89. minúte Giorgi Citaišvili.

Pre Ukrajinu je to premiérový titul na šampionáte do 20 rokov a dosiahla ho pri premiérovej účasti vo finále. Aj pre Kórejčanov to bol debut v boji o titul.