Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. januára 2019

Ukrajinské úrady evidujú už vyše 60 úmrtí v dôsledku mrazovViac ako 60 ľudí prišlo na Ukrajine v uplynulých týždňoch o život v dôsledku mrazivého počasia. Pre podchladenie alebo omrzliny skončilo od decembra v nemocniciach približne ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kyjev 10. januára (TASR) - Viac ako 60 ľudí prišlo na Ukrajine v uplynulých týždňoch o život v dôsledku mrazivého počasia. Pre podchladenie alebo omrzliny skončilo od decembra v nemocniciach približne 900 osôb, uviedli vo štvrtok ukrajinské médiá s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva, ktoré prevzala aj tlačová agentúra DPA.


V niektorých častiach Ukrajiny poklesla teplota počas posledných nocí až na mínus 20 stupňov Celzia. Úrady sa snažili pomôcť ľuďom bez domova, ktorým okrem iného ponúkali teplý čaj v stanoch alebo vo verejných budovách.

Počas predchádzajúcej zimy umrzlo podľa DPA vyše 160 Ukrajincov.

Početné prípady úmrtia v dôsledku chladného počasia hlásili od začiatku nového roka aj z Ruska. V republike Buriatsko pri Bajkalskom jazere evidujú úrady viac ako desiatku mŕtvych, zatiaľ čo teplota vzduchu sa pohybovala na úrovni mínus 50 stupňov Celzia. Blízko hlavného mesta Ulan-Ude zomrelo 17-ročné dievča, ktoré vyšlo v noci z miestnej kaviarne na vonkajšiu toaletu.

Mnohé z obetí v Rusku mohli byť pod vplyvom alkoholu a podceniť nehostinné poveternostné podmienky, konštatoval štátny vyšetrovací výbor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarská opozícia o Orbánovi: Je to klamár a extrémny pravičiar
<< predchádzajúci článok
VIDEO: V kaviarni ukradli peňaženku s takmer 20.000 eurami

Ukrajinské úrady evidujú už vyše 60 úmrtí v dôsledku mrazov - diskusné fórum čitateľov