Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. septembra 2023

Ukrajinské zdravotníčky a farmaceutky musia od októbra zostať vo vlasti, môžu ich povolať do armádyObyvateľky Ukrajiny so zdravotníckym a farmaceutickým vzdelaním sa budú musieť od prvého októbra registrovať na vojenských odvodových úradoch. Povedal to vo štvrtok člen ukrajinského parlamentného ...Zdieľať
russia_ukraine_war_hospital_68361 676x451 7.9.2023 (SITA.sk) - Obyvateľky Ukrajiny so zdravotníckym a farmaceutickým vzdelaním sa budú musieť od prvého októbra registrovať na vojenských odvodových úradoch.


Povedal to vo štvrtok člen ukrajinského parlamentného Výboru pre národnú bezpečnosť, obranu a spravodajstvo Fedir Venislavskyj. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBude to znamenať, že tieto ženy, rovnako ako muži vo veku od 18 do 60 rokov, nebudú môcť z krajiny vycestovať bez špeciálneho povolenia.

Na základe stanného práva musia zostať na Ukrajine, keďže ich kedykoľvek môžu povolať do vojenskej služby. Existuje však viacero výnimiek, napríklad štúdium alebo zdravotný stav.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské zdravotníčky a farmaceutky musia od októbra zostať vo vlasti, môžu ich povolať do armády © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V okupovanom ukrajinskom meste Olešky vybuchlo auto s dvoma členmi ruskej FSB, jeden zomrel na mieste
<< predchádzajúci článok
Rusi formujú útočné jednotky a pokúsia sa okupovať mesto Kupiansk, upozorňujú Ukrajinci