Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2024

Ukrajinskí partizáni údajne zničili v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicuPartizánskeho hnutie Ukrajincov a Krymských Tatárov Ateš zničilo v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicu. Ako referuje web Kyiv Independent, skupina Ateš o tom informovala v stredu na ...Zdieľať
12.6.2024 (SITA.sk) - Partizánskeho hnutie Ukrajincov a Krymských Tatárov Ateš zničilo v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicu. Ako referuje web Kyiv Independent, skupina Ateš o tom informovala v stredu na Telegrame.


Zverejnila tiež video, na ktorom vidieť príslušníka hnutia, ako nalieva horľavú kvapalinu na komunikačný satelit R-441 Liven, ktorý sa následne vznietil.

Viac o téme: Vojna na UkrajineK incidentu údajne došlo v okrese Klin v Moskovskej oblasti, približne 85 kilometrov severozápadne od ruskej metropoly. Podľa skupiny Ateš bola komunikačná stanica súčasťou 584. gardového protilietadlového raketového pluku a slúžila ako súčasť systémov protivzdušnej obrany regiónu.

Ateš vo svojom príspevku na sociálnej sieti uviedol, že „systémy protivzdušnej obrany celej Moskovskej oblasti boli oslabené“ v dôsledku útoku. Kyiv Independent nevedel nezávisle overiť tvrdenia a nemohol určiť, kedy k incidentu došlo. Ukrajinská armáda údajný útok nekomentovala.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí partizáni údajne zničili v Moskovskej oblasti ruskú satelitnú komunikačnú stanicu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Centrálny depozitár cenných papierov získal vyšší rating za bezpečnosť poskytovaných služieb
<< predchádzajúci článok
Rusi stratili ďalších takmer tisíc vojakov, podľa Ukrajincov prišli aj o tanky a obrnené vozidlá