Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. decembra 2018

Ulicami centra Bratislavy začne vo štvrtok jazdiť vianočná električkaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 3. decembra (TASR) - Ulicami centra Bratislavy začne vo štvrtok (6. 12.) jazdiť vianočná električka. Svoju sezónu otvorí Mikulášskou jazdou a previezť sa ňou budú môcť ľudia zadarmo až do 30. decembra. 


Tohtoročná téma vianočnej električky sa nesie v stvárnení biblického príbehu narodenia Ježiša. "Exteriér vozidla pripomína synonymum Vianoc - mesto Betlehem, kde sa narodil Ježiš Kristus. V zadnej časti interiéru vozidla sú jasličky s postavami svätej rodiny - Ježiša, Márie a Jozefa, troch mudrcov z Východu, ktorí sa prišli malému Ježiškovi pokloniť a priniesť mu dary s anjelmi, pastiermi a zvieratkami," informovala TASR hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

Verejnosť sa bude môcť previezť vianočnou električkou denne od 6. až do 30. decembra podľa osobitného cestovného poriadku s výnimkou 24. a 25. decembra, keď premávať nebude. Jazdiť bude v 30-minútových intervaloch. V pracovné dni a počas Druhého sviatku vianočného (26. 12.) od 16. do 20. hodiny a počas víkendov od 10. do 20. hodiny. Stanovište vianočnej električky bude na vyzdobenej zastávke SND na Jesenského ulici. Jej jazda povedie trasou SND – Námestie SNP – tunel – Most SNP – SND.

Vianočná električka bude premávať aj mimo svoju určenú trasu, každú decembrovú sobotu bude vypravená na inú električkovú radiálu, kde urobí okružnú jazdu – o 16. a 20 hodine bude 8. decembra na Ružinovskej radiále, 15. decembra na Vajnorskej radiále, 22. decembra na Dúbravskej radiále a 29. decembra na Račianskej radiále.

Na výzdobe vianočnej električky pracovalo sedem zamestnancov DPB. Na osvetlenie vozidla sa použilo 30 svetelných reťazí v celkovej dĺžke 672 metrov, električku tak rozžiarilo 2680 svetielok, z toho 560 v interiéri vozidla ako hviezdne nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obchodná komora: Slovensku akútne chýbajú pracovné sily
<< predchádzajúci článok
Požiar v utečeneckom tábore v Libanone si vyžiadal dva životy