Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2021

Únia by mala odstrániť LGBT ľuďom prekážky z cesty, europoslanci sú za uznávanie ich manželstievV Európskej únii (EÚ) by mali byť uznávané manželstvá a partnerstvá osôb rovnakého pohlavia. Takýto postoj má väčšina poslancov Európskeho parlamentu (EP), ktorý prijal uznesenie o tom, že EÚ by mala ...Zdieľať
gettyimages 813208438 676x379 14.9.2021 (Webnoviny.sk) - V Európskej únii (EÚ) by mali byť uznávané manželstvá a partnerstvá osôb rovnakého pohlavia. Takýto postoj má väčšina poslancov Európskeho parlamentu (EP), ktorý prijal uznesenie o tom, že EÚ by mala odstrániť všetky prekážky, s ktorými sa LGBT osoby stretávajú pri uplatňovaní svojich základných práv. V tlačovej správe o tom informuje tlačové stredisko EP.


Spomenuté uznesenie uvádza, že manželstvá alebo registrované partnerstvá uzavreté v jednom členskom štáte by mali byť vo všetkých ostatných krajinách EÚ uznávané jednotným spôsobom a s manželmi a partnermi rovnakého pohlavia by sa malo zaobchádzať rovnako ako pri heterosexuálnych pároch.

Europoslanci okrem iného poukazujú na diskrimináciu, ktorej čelia LGBT komunity v Poľsku či Maďarsku. Parlament požaduje ďalšie opatrenia zo strany Európskej únie proti týmto krajinám, ako sú postupy pri porušení predpisov, súdne opatrenia a rozpočtové nástroje.


Zdroj: Webnoviny.sk - Únia by mala odstrániť LGBT ľuďom prekážky z cesty, europoslanci sú za uznávanie ich manželstiev © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súdna rada má o člena menej, funkcie sa vzdala predsedníčka senátu najvyššieho súdu
<< predchádzajúci článok
Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA

Únia by mala odstrániť LGBT ľuďom prekážky z cesty, europoslanci sú za uznávanie ich manželstiev - diskusné fórum čitateľov