Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

01. apríla 2011

Unikátny motocykel z dielne OCC je už na Slovensku!Nadšenci motoristického športu na Slovensku budú môcť už zajtra obdivovať unikátny motocykel z dielne legendárnych Orange County Choppers (OCC). Motocykel je unikátny nielen svojim dizajnom, ale ...Zdieľať
orange county choppers motocykel BRATISLAVA 1. apríla (WBN/PR) - Nadšenci motoristického športu na Slovensku budú môcť už zajtra obdivovať unikátny motocykel z dielne legendárnych Orange County Choppers (OCC). Motocykel je unikátny nielen svojim dizajnom, ale predovšetkým hybridným pohonom, ohľaduplnosťou voči prírode a dychvyrážajúcim výkonom 375 koní. V OCC ho postavili na objednávku spoločnosti Schneider Electric, ktorá sa zároveň podieľala na jeho vývoji. Výsledok tejto spolupráce si budete môcť pozrieť 1. apríla 2011 v hlavnom vchode bratislavskej Eurovea Gallery od 10.00 hodiny.


Zelený telom i dušou
Príbeh tohto jedinečného motocykla sa začal v septembri 2009. Spoločnosť Schneider Electric vtedy postavila renomovanú firmu Orange County Choppers (OCC) pred vskutku náročnú úlohu – skonštruovať prvý motocykel na hybridný pohon. Prvý muž OCC a hviezda úspešného seriálu „American Chopper“ Paul Teutul Sr. pred začiatkom spoločného projektu vyhlásil, že postavia motocykel, ktorý bez dotankovania a dobitia batérií zájde ďalej ako čokoľvek iné, čo dovtedy opustilo brány OCC. Návrh a konštrukcia motocykla trvala len dva mesiace a v januári 2010 sám Paul Teutul Sr. pred zrakmi divákov Discovery Channel odhalil ladné krivky čierno-zelenej šelmy, ktorou sa dnes pýšia obidve firmy.

Dychvyrážajúca sila...
„Toto majstrovské dielo je dôkazom, že kvalitné technológie v spojení so skúsenosťami môžu posúvať hranice hybridného pohonu aj ďalej, ako sme dúfali,“ vysvetľuje Peter Dzurko, špecialista spoločnosti Schneider Electric Slovensko na elektomobilitu a energetickú efektivitu. „Čo sa týka počtu koní, tento chopper je trojnásobne silnejší ako sériovo vyrábané motocykle. 375 koní na dvoch kolesách pri váhe štyristopäťdesiat kilogramov je skutočne ohromný výkon,“ pokračuje.

...a najmodernejšie technológie
Motocykel je vybavený tými najmodernejšími technológiami – má dotykovú obrazovku s digitálnymi „budíkmi,“ biometrický štartér, špeciálne svetlomety, prednú a zadnú kameru, ktorá slúži aj ako spätné zrkadlo. Vďaka technológii regeneratívneho brzdenia je schopný dobíjať batérie počas jazdy.

Motocykel predstavuje symbol misie Schneider Electric v oblasti energetickej efektívnosti a elektromobility. „Symbolizuje schopnosť Schneider Electric pomôcť vyťažiť z energie čo najviac prostredníctvom inteligentného monitoringu a riadenia. Princíp, na akom tento motocykel funguje, teda zohľadňovanie environmentálnych podmienok a efektívne využívanie energetických zdrojov, je v dokonalom súlade s našou firemnou filozofiou a víziou,“ poznamenáva Pavol Chovanec, generálny riaditeľ spoločnosti Schneider Electric Slovensko.

Schneider Electric Hybrid Bike v kocke
Dĺžka: 289 cm
Šírka: 94 cm
Výška: 122cm
Váha: 453 kg
Výkon: 375 koní
Krútiaci moment: 406 Nm
Max. rýchlosť: 185, resp. 240 km/h
Spotreba: 2,14 – 2,35 l/100 km
Výkon batérií: 1600 Ah

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
TEMPUS SuperDRIVE pomáha znižovať nehodovosť
<< predchádzajúci článok
Na festivale Žákovic Open vystúpi aj skupina Hex

Unikátny motocykel z dielne OCC je už na Slovensku! - diskusné fórum čitateľov