Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2019

Úprava vymedzenia tarify za prevádzkovanie systému je v druhom čítaníNa archívnej snímke NR SR.Zdieľať
Na archívnej snímke NR SR. Foto: TASR – Jakub Kotian
Bratislava 14. mája (TASR) – Vymedzenie tarify za prevádzkovanie systému (TPS) by sa malo spresniť. Zároveň sa majú sprísniť podmienky pridelenia individuálnej sadzby tejto tarify pre koncových odberateľov elektriny priamo pripojených do prenosovej sústavy. Počíta s tým novela zákona o regulácii v sieťových odvetviach, ktorú predložil do Národnej rady (NR) SR poslanec Smeru-SD Maroš Kondrót. Návrh zákona v utorok posunul parlament do druhého čítania.


Predložený návrh zákona podľa neho predstavuje technickú novelu zákona o regulácii. Špecifikuje sa kompetencia úradu určiť individuálnu sadzbu TPS pre koncových odberateľov elektriny, ktorí spĺňajú ustanovené podmienky, pričom v praxi ide o niektoré podniky priemyselnej výroby. "Ide o podniky, zabezpečujúce primárnu výrobu, ktoré sú podstatné na riadne fungovanie ekonomiky v Slovenskej republike s vysokou elektroenergetickou náročnosťou," približuje dôvodová správa.

Sprísnenie podmienok pridelenia individuálnej sadzby TPS pre koncových odberateľov elektriny, priamo pripojených do prenosovej sústavy, Kondrót odôvodnil neprimeraným nárastom nákladov na podporu systému a úpravu cenovej regulácie v prípade rekonštrukcie alebo modernizácie zariadenia na výrobu elektriny vo viacerých etapách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zákaz hazardných hier na území obce bude naďalej podmienený petíciou
<< predchádzajúci článok
Strana rómskej koalície stiahne svojho kandidáta v prospech P. Polláka

Úprava vymedzenia tarify za prevádzkovanie systému je v druhom čítaní - diskusné fórum čitateľov