Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2018

Úrad pre informatizácie zapojí do rozvoja SR medzinárodných expertovIlustračné foto. Foto: TASR/APBratislava 18. mája (TASR)- Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) preberá riadenie kvality v Operačnom programe (OP) Integrovaná infraštruktúra. Znamená to, že na národný ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 18. mája (TASR)– Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) preberá riadenie kvality v Operačnom programe (OP) Integrovaná infraštruktúra. Znamená to, že na národný projekt financovaný z tohto OP dohliadnu experti úradu. TASR o tom v piatok informoval odbor komunikácie a protokolu úradu.


Cieľom je zvýšenie kvality služieb pre občanov, rýchle riešenia jednotlivých problémov v informatizácii, ešte výraznejšia kontrola a usmerňovanie čerpania eurofondov, aj reálny rozvoj inovácií na Slovensku, priblížil odbor.

Limitované finančné zdroje štátneho rozpočtu a nedostatok vlastných odborníkov bude ÚPVII riešiť vyhlásením medzinárodného tendra s využitím eurofondov. Vyhlásenie súťaže je plánované v najbližších týždňoch. "Vyhlasujeme veľký medzinárodný tender a posilníme svoje tímy o expertízu slovenských i zahraničných odborníkov, ľudí s praktickými znalosťami a skúsenosťami z oblastí, v ktorých úrad pôsobí," vysvetlila generálna riaditeľka sekcie riadenia investícií Alena Sabelová s tým, že zásahom do riadenia a centralizovaním expertov tak dosiahnu zmenu, ktorá sa niekoľkonásobne vráti.

Úrad ich využije aj na koordináciu viac ako 13 miliárd eur alokovaných v eurofondoch a na riadenie kvality projektov v oblasti informatizácie v celkovej hodnote až 700 miliónov eur. Plánuje ich obstarať prostredníctvom rámcovej dohody v predpokladanej hodnote 19,7 milióna eur bez DPH na obdobie 24 mesiacov, informoval odbor. Na financovanie využije OP Integrovaná infraštruktúra, OP Technická pomoc a OP Efektívna verejná správa.

Podľa neho experti pokryjú oblasti eGov služieb, životných situácií, aplikácií vo verejnej správe, komunikačnej infraštruktúry, ale aj informačno-komunikačných technológií a dát vo verejnej správe.

V oblasti eurofondov a investícií sa zamerajú na komplexný programový a projektový manažment, analýzy výsledkov auditov a kontrol čerpania, externé hodnotenia Európskych štrukturálnych a investičných fondov, ako aj na krízové riadenie operačných programov a posudzovania výziev, uzatvára odbor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výbuchy na vojenskom letisku v Sýrii zabili 11 vojakov a spojencov
<< predchádzajúci článok
Vadaiová: Ministri novej vlády budú slúžiť Orbánovi a nie krajine

Úrad pre informatizácie zapojí do rozvoja SR medzinárodných expertov - diskusné fórum čitateľov