Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. augusta 2021

Úrad vlády chce motivovať zamestnancov k očkovaniu, po podaní vakcíny im dá deň voľna navyšeÚrad vlády SR (ÚV SR) poskytne svojim zamestnancom mimoriadny deň voľna na ...Zdieľať
28 676x411 17.8.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad vlády SR (ÚV SR) poskytne svojim zamestnancom mimoriadny deň voľna na regeneráciu po vakcinácii. Informoval o tom Tlačový a informačný odbor ÚV SR.


Ako vysvetlil, cieľom je podporiť zamestnancov, ktorí si chcú chrániť svoje zdravie aj zdravie kolegov a zabezpečiť tak bezproblémový chod úradu. Nárok na deň pracovného voľna s náhradou mzdy poskytnú každému zamestnancovi po podaní prvej aj druhej dávky vakcíny.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku


V prípade jednodávkovej vakcíny Janssen má zamestnanec nárok na dva dni voľna. Túto výhodu budú môcť využiť aj zaočkovaní zamestnanci.

Vhodný nástroj


„Vnímam, že veľa ľudí s očkovaním váha aj preto, že po podaní vakcíny môžu nastať prejavy, ktoré ich na deň či dva vyradia z pracovného procesu. Deň plateného voľna na zotavenie sa po očkovaní je preto vhodným nástrojom, ako zamestnancov podporiť v rozhodnutí dať sa zaočkovať,“ objasnil vedúci ÚV SR Július Jakab.

Dodal, že mu záleží na tom, aby bolo čo najviac ľudí zaočkovaných aj na úrade vlády, aby v prípade ďalšej vlny mohli pracovať a cítiť sa bezpečne.

Dobrý príklad pre ďalších


Verí, že pozitívna motivácia zamestnancov v podobe dňa voľna na zotavenie sa po očkovaní by mohla byť dobrým príkladom aj pre ďalšie štátne inštitúcie či súkromných zamestnávateľov.

Podľa neho sú zaočkovaní zamestnanci odolnejší voči koronavírusu a v prípade ďalšej vlny tak budú schopní naďalej plynulo vykonávať svoju prácu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Úrad vlády chce motivovať zamestnancov k očkovaniu, po podaní vakcíny im dá deň voľna navyše © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Situácia v Afganistane je zlomová aj pre Slovensko, Korčok odmieta márnosť misie (video)
<< predchádzajúci článok
Obľúbené výrobky teraz ešte výhodnejšie, Tesco pomôže zákazníkom s Clubcard znížiť ceny

Úrad vlády chce motivovať zamestnancov k očkovaniu, po podaní vakcíny im dá deň voľna navyše - diskusné fórum čitateľov