17. marca 2014

Urobili sme dôležitý krok k záchrane, potvrdil dvojgólový Guédé

Slovenský futbalový reprezentant Karim Guédé výrazne prispel k dôležitému bundesligovému víťazstvu Freiburgu vo Frankfurte 4:1. Na štadióne Eintrachtu strelil na pozícii ...

Karim Guédé Foto: TASR/AP
Frankfurt 17. marca (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Karim Guédé výrazne prispel k dôležitému bundesligovému víťazstvu Freiburgu vo Frankfurte 4:1. Na štadióne Eintrachtu strelil na pozícii podhrotového útočníka dva góly. V 54. minúte po spracovaní prihrávky obišiel aj brankára Aignera a so šťastím poslal loptu do siete. Úspešný večer korunoval vo štvrtej minúte nadstaveného času v druhom dejstve, keď opäť vyšiel zo súboja s Aignerom víťazne a do prázdnej brány spečatil triumf hostí.

Freiburg sa naďalej nachádza v zóne zostupu, na 15. priečku Norimbergu však stráca už len jeden bod. "Vo Frankfurte sme urobili dôležitý krok k záchrane, nesmieme však teraz zaspať na vavrínoch. V ďalších kolách musíme zopakovať podobné výkony a tvrdo bojovať. Musíme si veriť, iba vtedy máme šancu dosiahnuť výsledky potrebné na udržanie ligovej existencie," povedal pre oficiálnu klubovú stránku Guédé, ktorý prvýkrát strelil v jednom bundesligovom zápase dva góly.