10. júla 2010

Uruguaj - Nemecko po I. polčase nerozhodne 1:1

Po prvom polčase sobotňajšieho stretnutia o konečné 3. miesto na XIX. majstrovstvách ...

schweinsteiger a fucile Nemecký hráč Bastian Schweinsteiger v súboji s Uruguajčanom Jorgeom Fucileom.

PORT ELIZABETH 10. júla (WEBNOVINY) - Po prvom polčase sobotňajšieho stretnutia o konečné 3. miesto na XIX. majstrovstvách sveta vo futbale v Juhoafrickej republike je stav zápasu medzi Uruguajom a Nemeckom nerozhodný 1:1. Na štadióne Nelson Mandela Bay v Port Elizabeth sa v dueli "smutných semifinalistov" tešili najskôr obhajcovia bronzu spred štyroch rokov Nemci, ktorí nastúpili v improvizovanej zostave s piatimi zmenami v porovnaní s duelom so Španielskom. V 19. min prudký pokus kapitána Schweinsteigera brankár juhoamerického tímu Muslera vyrazil iba pred seba a Thomas Müller, ktorý stál pri strele spoluhráča na úrovni ofsajdu, zrealizoval dorážku výborne. Uruguajčania však odpovedali o deväť minút neskôr. Diego Pérez zobral v strede ihriska loptu Schweinsteigerovi, útočník Suárez posunul loptu Cavanimu a hráč talianskeho Palerma prekonal Butta. Futbalisti Nemecka mali územnú prevahu, hráči Uruguaja zasa hrozili rýchlymi brejkmi.

Výsledok - sobota:

Zápas o konečné 3. miesto (Port Elizabeth / štadión Nelson Mandela Bay):
Uruguaj - Nemecko 1:1 po I. polčase
Góly: 28. Cavani - 19. Th. Müller, ŽK: 5. Aogo, 7. Cacau (obaja Nem.), rozhodujú: Benito Armando Archundia Tellez (Mex.) - Hector Vergara (Kan.), Marvin Cesar Torrentera Rivera (Mex.)

Uruguaj: Muslera - Fucile, Lugano, Godín, M. Cáceres - Maximiliano Pereira, Diego Pérez, Egídio Arévalo Ríos, Cavani - L. Suárez, Forlán
Nemecko: Butt - J. Boateng, A. Friedrich, Mertesacker, Aogo - Khedira, Schweinsteiger - Th. Müller, Mesut Özil, Jansen - Cacau

Gay zdolal v Gatesheade Powella, Slováci 5.