Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. decembra 2007

USA: Mesto si môže zmeniť telefónnu predvoľbu 666Mesto v americkom štáte Louisiana dostalo povolenie na zmenu telefónnej predvoľby, pretože si ju obyvatelia spájali s diablom.Zdieľať
Kresťania v meste Reeves boli nešťastní od začiatku 60. rokov, keď mesto dostalo predvoľbu 666 - známu z biblie ako "číslo šelmy". V priebehu troch mesiacov si môžu domácnosti toto "nešťastné číslo" zmeniť na predvoľbu 749. Podľa starostu mesta Scotta Walkera bolo toto rozhodnutie "božím zásahom". Uznal však, že za zmenu predvoľby lobovali aj dvaja luisianskí senátori, telefónna spoločnosť a komisia pre pomoc verejnosti Public Service Commission. Starosta Walker uviedol, že predvoľba bola pre mesto "stigmou". "Nemyslím si, že je na nás niečo zlé, je to iba imidž. Sme dobrí kresťania," povedal Walker, ktorý si predvoľbu už zmenil. Očakáva, že rovnaký krok podnikne približne 80 percent domácností mesta.

Odkaz na číslo 666 pochádza z prekladov biblickej Knihy zjavení, ktorá hovorí o udalostiach vedúcich ku koncu sveta. Kniha opisuje šelmu, ktorej číslo je práve 666. Toto číslo bolo už niekoľko ráz spochybnené - napríklad vedci na univerzite Oxford tvrdili, že objavili papyrus z tretieho storočia, ktorý šelme pripisuje číslo 616. Prepis z 11. storočia zaznamenáva číslo 665.

Tradičné číslo 666 fascinovalo kresťanov dlhé storočia a viedlo k viacerým dohadom o jeho význame. Mnohí vedci tvrdia, že je to odkaz na rímskych vládcov Nera a Diokleciána, ktorí dali zavraždiť veľké množstvo kresťanov. Strach z čísla 666 sa nazýva hexakosioihexekontahexafóbia.

Informácie zverejnil internetový portál news.bbc.co.uk.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štvrtý Indiana Jones je najočakávanejším filmom roka 2008
<< predchádzajúci článok
Horoskop pre rok 2008

USA: Mesto si môže zmeniť telefónnu predvoľbu 666 - diskusné fórum čitateľov