Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júla 2012

USA sa ospravedlnili Pakistanu, ten otvoril trasy pre armáduPakistanská vláda v utorok nariadila znovuotvoriť trasy, ktoré využíva NATO v rámci zásobovania svojej vojenskej misie v susednom Afganistane. Odblokovanie pakistanských trás v ...Zdieľať
pakistan WASHINGTON/ISLAMABAD 3. júla (WEBNOVINY) - Pakistanská vláda v utorok nariadila znovuotvoriť trasy, ktoré využíva NATO v rámci zásobovania svojej vojenskej misie v susednom Afganistane.


Odblokovanie pakistanských trás v utorok potvrdila americká ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová.

Tá sa telefonicky spojila so svojou pakistanskou rezortnou kolegyňou, ktorej vyjadrila ľútosť a v mene americkej vlády sa ospravedlnila za zabitie pakistanských vojakov, ktorí sa stali obeťami leteckých útokov armády USA.

Práve ospravedlnením podmieňovala vláda v Islamabade otvorenie trás, ktoré blokovala od novembra.

Blokáda prinútila alianciu hľadať drahšie a komplikovanejšie cesty cez Rusko a strednú Áziu.

Clintonová v tejto súvislosti potvrdila, že Pakistanci nebudú "v záujme mieru" žiadať poplatky za využívanie svojich cestných komunikácií.

Pakistan ostro protestuje proti náletom amerických bezposádkových lietadiel na svojom území a napriek štedrej podpore americkej vlády sa pred niekoľkými mesiacmi rozhodol uzavrieť zásobovacie trasy pre zahraničné vojská pôsobiace v susednom Afganistane.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Brazílsky stíhač rozbil okná počas šou, dostal trest
<< predchádzajúci článok
Tisíce kuriatok padli v Rakúsku za obeť horúčavám