Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júla 2018

USA schválili pred summitom NATO predaj zbraní Británii a DánskuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Washington 11. júla (TASR) - Americká armáda oznámila v utorok schválenie predaja rakiet do dvoch európskych krajín v čase, keď prezident USA Donald Trump pricestoval do Bruselu na summit NATO, na ktorom bude naliehať na spojencov, aby zvýšili obranné výdavky.


Navrhované obchody sa týkajú 200 striel vzduch-vzduch stredného doletu pre Britániu za odhadovaných 650 miliónov dolárov a 28 striel takéhoto typu pre Dánsko za 90 miliónov dolárov, informovala agentúra DPA.

Súhlas s predajom oznámila príslušná americká agentúra DSCA, podľa ktorej je hlavným dodávateľom spoločnosť Raytheon Missile Systems Company z Tucsonu v štáte Arizona. Kontrakt by v prípade finalizácie zahŕňal podporné vybavenie, údržbu a výcvik.

Británia a Dánsko požiadali o schválenie nákupu rakiet, ktoré podľa americkej strany pomôžu zvýšiť bezpečnosť spojencov z NATO.

Predaj schválilo ministerstvo zahraničných vecí USA, ktoré o tom v utorok upovedomilo Kongres, čo však ešte definitívne neznamená, že k dodávke rakiet dôjde, upozornila agentúra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Japonský premiér Š. Abe navštívil oblasť postihnutú záplavami
<< predchádzajúci článok
Erdogan: Nedovolíme, aby dohoda o Cypre poškodila tamojších Turkov

USA schválili pred summitom NATO predaj zbraní Británii a Dánsku - diskusné fórum čitateľov