Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. januára 2023

USA sú pripravené schváliť dodanie tankov M1 Abrams Ukrajine, ich dodanie by však mohlo trvať mesiace aj rokyAdministratíva amerického prezidenta Bidena je údajne pripravená schváliť dodanie tankov M1 Abrams Ukrajine. Rozhodnutie by mohli podľa amerických predstaviteľov oznámiť už ...Zdieľať
russia_ukraine_war_military_aid_95898 20ab16e7fcca4c5697fdbb8c60d995e2 676x451 24.1.2023 (Webnoviny.sk) - Administratíva amerického prezidenta Bidena je údajne pripravená schváliť dodanie tankov M1 Abrams Ukrajine. Rozhodnutie by mohli podľa amerických predstaviteľov oznámiť už v stredu, no samotné dodanie tankov by mohlo trvať niekoľko mesiacov i rokov.


Podľa jedného zo zdrojov agentúry AP ešte dolaďujú detaily, no mohli by ich nakúpiť v rámci pripravovaného balíka Iniciatívy na podporu bezpečnosti Ukrajiny.

Rozhodnutie ešte nie je oficiálne


Podľa iného predstaviteľa by oznámenie mohlo prísť v stredu, v koordinácii s nemeckým schválením poľskej žiadosti o transfer tankov Leopard 2 na Ukrajinu.


Keďže rozhodnutie ešte oficiálne nezverejnili, hovorili predstavitelia pod podmienkou zachovania anonymity.

Výcvik na Abramsy je zložitý


Spojené štáty sa dosiaľ zdráhali poslať na Ukrajinu svoje tanky M1 Abrams, čo zdôvodňovali komplikovanou údržbou a logistickými problémami.

Washington je podľa agentúry AP presvedčený, že by bolo vhodnejšie dodať nemecké Leopardy, ktoré má viacero spojencov a ukrajinské jednotky by na ne nepotrebovali taký zložitý výcvik ako na Abramsy.


Zdroj: Webnoviny.sk - USA sú pripravené schváliť dodanie tankov M1 Abrams Ukrajine, ich dodanie by však mohlo trvať mesiace aj roky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska komisia navrhla zvýšiť finančnú pomoc Moldavsku o 145 miliónov eur, oznámila Ursula von der Leyenová
<< predchádzajúci článok
Tajné dokumenty sa našli aj v dome bývalého viceprezidenta USA Mikea Pencea, mali tam byť prevezené nevedome