Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. júla 2015

USA vydali Bosne za vojnové zločiny bývalého strážcu z RabičaBývalého strážcu v bosnianskom väzenskom tábore Almaza Neziroviča, ktorý žil v USA, vydali do jeho rodnej vlasti, kde bude čeliť obvineniam zo spáchania vojnových zločinov. ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR
Richmond 8. júla (TASR) - Bývalého strážcu v bosnianskom väzenskom tábore Almaza Neziroviča, ktorý žil v USA, vydali do jeho rodnej vlasti, kde bude čeliť obvineniam zo spáchania vojnových zločinov. Informovala o tom dnes agentúra AP.


Americký imigračný a colný úrad v utorok oznámil, že 54-ročný Nezirovič z mesta Roanoke bol vydaný do Bosny ešte minulý týždeň.

Nezirovič prišiel do Spojených štátov v roku 1997. Je obvinený z mučenia Srbov vo väzenskom tábore Rabič. Mal sa toho dopustiť v roku 1992, v čase občianskej vojny v Bosne. Podľa bosnianskych úradov údajne bil, ponižoval a traumatizoval neozbrojených civilných väzňov.

Americký federálny odvolací súd vo februári odmietol Nezirovičovo tvrdenie, že jeho vydanie nie je pre politickú povahu jeho činov vo väznici možné. Súd však vyhlásil, že mučenie civilistov nie je politická záležitosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MetLife a Nadácia MetLife začínajú spolupracovať s KIVA
<< predchádzajúci článok
Podľa Moscoviciho je dohoda s Gréckom stále možná

USA vydali Bosne za vojnové zločiny bývalého strážcu z Rabiča - diskusné fórum čitateľov