Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. mája 2024

Úspech európskeho obranného priemyslu je založený na troch zložkách, hovorí KulebaUkrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba verí, že o úspechu európskeho obranného priemyslu rozhodnú tri zložky. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Kuleba to ...Zdieľať
belgium_nato_ukraine_31574 676x451 6.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba verí, že o úspechu európskeho obranného priemyslu rozhodnú tri zložky. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Kuleba to povedal v pondelok na Fóre obranného priemyslu medzi Európskou úniou (EÚ) a Ukrajinou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Prvou zložkou je podľa Kulebu vytvorenie spoločného obranného priemyselného priestoru v rámci Európskej únie a partnerských a kandidátskych krajín. Dodal, že spoločný obranný priemyselný priestor by pomohol prekonať problémy vyplývajúce z používania rôznych druhov zbraní a munície.

Druhou zložkou je dlhodobé plánovanie, zmluvy a obstarávanie. Kuleba poznamenal, že stratégia EÚ už v tomto smere urobila dôležitý krok a „očakávame jej rýchlu praktickú implementáciu na národnej a medzivládnej úrovni“.

Treťou zložkou je zvýšená spolupráca medzi obranným priemyslom Ukrajiny a EÚ. Kuleba poukázal na to, že Ukrajina je teraz veľmocou európskeho obranného priemyslu. Dodal, že mnohé vlády a spoločnosti už spolupracujú so svojimi ukrajinskými partnermi a výhody sú obrovské.Zdroj: SITA.sk - Úspech európskeho obranného priemyslu je založený na troch zložkách, hovorí Kuleba © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na R1 za Trnavou sa prevrátil autobus, jeden jazdný pruh je neprejazdný (foto)
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci zlikvidovali rýchlostný čln s ruskými vojakmi pri okupovanom Kryme