Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. mája 2021

Úspešnosť Konferencie o budúcnosti Európy stojí na občanoch, podľa Klusa by v nich mala vyvolať záujemAk má byť Konferencia o budúcnosti Európy úspešná, mala by v občanoch vyvolať záujem o európske otázky a zapojiť verejnosť do diskusií o ďalšom smerovaníZdieľať
ttny tajomnk martin klus na videokonferencii ministrov zahraninch vec lenskch ttov e_49730696103_o 676x451 9.5.2021 (Webnoviny.sk) - Ak má byť Konferencia o budúcnosti Európy úspešná, mala by v občanoch vyvolať záujem o európske otázky a zapojiť verejnosť do diskusií o ďalšom smerovaní Európskej únie (EÚ).


V súvislosti s dnešným začiatkom Konferencie o budúcnosti Európy to povedal štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus (SaS). Na svojom webe o tom informuje rezort diplomacie.

Europoslanci zohrávajú kľúčovú úlohu


„EÚ je náš spoločný životný priestor, preto by sme aj my na rezorte diplomacie ocenili zapojenie poslancov Európskeho parlamentu do tohto projektu,“ povedal Klus. Dodal, že ich úlohu vníma ako kľúčovú, pretože ako demokraticky zvolení zástupcovia majú k občanom SR blízko.

Rezort diplomacie v súvislosti s konaním konferencie požiadal o spoluprácu aj predstaviteľov samospráv na Slovensku, ktoré sú podľa štátneho tajomníka tiež dôležitými partnermi pri spolupráci rezortu a občanov.

Projekty chcú dostať k občanom


V rámci prípravy na Konferenciu o budúcnosti Európy sa Klus stretol vo štvrtok 6. mája aj s poslancami Európskeho parlamentu.

Cieľom stretnutia bolo nielen zhodnotenie vzájomnej spolupráce, ale aj diskusia o aktuálnych európskych témach, vrátane klimatickej politiky EÚ, koordinácie opatrení v rámci boja proti šíreniu ochorenia COVID-19 či Plánu obnovy a odolnosti európskych ekonomík po koronakríze.

„Veľmi by sme ocenili vašu aktívnu participáciu, buď formou účasti na odborných diskusiách, alebo aj v podobe organizácie vlastných podujatí, či iných podporných aktivít. Našou spoločnou úlohou bude dostať projekty v rámci Konferencie o budúcnosti Európy čo najbližšie k občanom,“ vyhlásil štátny tajomník MZVEZ SR Martin Klus.

Stretnutie najvyšších ústavných činiteľov


Konferencia o budúcnosti Európy sa začína v nedeľu, keď si EÚ pripomína Deň Európy v sídle Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

V Bratislave sa v súvislosti s konferenciou uskutoční na Bratislavskom hrade stretnutie prezidentky Zuzany Čaputovej, predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽaNO), predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) a ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS).


Zdroj: Webnoviny.sk - Úspešnosť Konferencie o budúcnosti Európy stojí na občanoch, podľa Klusa by v nich mala vyvolať záujem © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči bojujú s požiarom pri Banskej Bystrici, oheň zachvátil halu s uskladneným papierom (foto)
<< predchádzajúci článok
Na každých tisíc Slovákov pripadá aktuálne 56 firiem, rebríček vedie Bratislavský kraj

Úspešnosť Konferencie o budúcnosti Európy stojí na občanoch, podľa Klusa by v nich mala vyvolať záujem - diskusné fórum čitateľov