Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. mája 2012

Úsporné opatrenia majú znížiť deficit českého rozpočtuDeficit českého štátneho rozpočtu by sa mal v budúcom roku mierne znížiť na 100 mld. CZK, ak parlament schváli všetky úsporné opatrenia, ktoré naplánovala česká vláda na čele s premiérom Petrom ...Zdieľať
protesty v cesku PRAHA 7. mája (WEBNOVINY) - Deficit českého štátneho rozpočtu by sa mal v budúcom roku mierne znížiť na 100 mld. CZK, ak parlament schváli všetky úsporné opatrenia, ktoré naplánovala česká vláda na čele s premiérom Petrom Nečasom. V nedeľu to vyhlásil český minister financií Miroslav Kalousek.


"Aby sa nám podarilo dosiahnuť schodok štátneho rozpočtu vo výške 100 mld. CZK, musíme prijať konsolidačné opatrenia v celkovej hodnote 56 mld. CZK," povedal Kalousek. Úsporné opatrenia, medzi ktorými sú aj rozpočtové škrty a zvyšovanie daní, však v Česku vyvolali vlnu protestov.

Deficit štátneho rozpočtu by mal podľa predpokladov v tomto roku dosiahnuť úroveň 105 mld. CZK. V minulom roku sa tento schodok vyšplhal na 142 mld. CZK.

Česká vláda si stanovila cieľ postupne znižovať deficit verejných financií z úrovne 3,1 % hrubého domáceho produktu v minulom roku, až po vyrovnané hospodárenie v roku 2016. Štátny rozpočet je hlavnou zložkou verejných financií, ale patria sem aj regionálne rozpočty, verejný zdravotnícky systém a viacero mimorozpočtových fondov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hotel Kempinski v Tatrách dôstojne hostil prezidentov V4
<< predchádzajúci článok
General Motors predal v Číne rekordný počet automobilov

Úsporné opatrenia majú znížiť deficit českého rozpočtu - diskusné fórum čitateľov