05. marca 2012

Útočník brankárom, dostal 13 gólov a stal sa prvou hviezdou

Kuriózna situácia sa udiala v nedeľňajšom súboji zámorskej juniorskej súťaže Ontario Hockey League medzi mužstvami Niagara IceDogs a Erie Otters. Už v druhej minúte sa hosťom zranil brankár Ramis ...

hokejpuk ST. CATHARINES 5. marca (WEBNOVINY) - Kuriózna situácia sa udiala v nedeľňajšom súboji zámorskej juniorskej súťaže Ontario Hockey League medzi mužstvami Niagara IceDogs a Erie Otters. Už v druhej minúte sa hosťom zranil brankár Ramis Sadikov a keďže v tíme Otters nemali na tento duel náhradného gólmana, do výstroja sa musel obliecť útočník Connor Crisp.

Ten síce inkasoval až trinásť gólov, no po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu duelu. "Som síce brankárom v hokejbale, ale vôbec prvýkrát od piatich rokov som mal na sebe brankársky výstroj a predstavil sa v ňom na ľade," povedal po zápase 17-ročný mladík.

Do nedeľňajšieho stretnutia vstúpil tím Erie Otters bez náhradného gólmana Devina Williamsa, ktorý sa zranil v súboji proti mužstvu Saginaw Spirit. Už v druhej minúte prvého brankára Sadikova knokautoval útočník súpera Alex Friesen, za čo dostal trest do konca zápasu. Hosťom nezostávalo nič iné, ako z duelu odstúpiť alebo poslať do bránky jedného z korčuliarov.

Connor Crisp, ktorý v tejto sezóne pre problémy s ramenom neodohral zatiaľ ani jeden duel, bol v zápise o stretnutí vedený ako náhradný brankár, preto sa do výstroja musel obliecť práve on. "Ani v najdivokejších snoch som nepomyslel na to, že dnes budem hrať," uviedol Crisp. Zápas prerušili na približne dvadsať minút, kým sa mladík neobliekol do výstroja a po príchode na ľad ho spoluhráči rozcvičili niekoľkými cvičnými strelami.

V samotnom zápase Crisp zneškodnil spolu 32 striel súpera a aj keď inkasoval až trinásť gólov, zožal veľké ovácie publika a získal i ocenenie pre prvú hviezdu duelu. Zatienil aj najproduktívnejšieho hráča domáceho tímu Ryana Stroma s piatimi gólmi a jednou asistenciou. IceDogs napokon zvíťazili 13:4.

"Po zápase ešte pred nastúpením do autobusu som zatelefonoval rodičom, ktorí sa mi hneď začali smiať. Je to však okamih, na ktorý nikdy nezabudnem," povedal Connor Crisp.