Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. decembra 2023

Útočník vo Švajčiarsku zabil dvoch ľudí, motív zatiaľ nie je známy (foto)Dvaja ľudia zomreli a jeden utrpel zranenia pri streľbe, ktorá sa v pondelok ráno odohrala na dvoch miestach v meste Sion na juhu Švajčiarska. Informovala o tom tamojšia polícia. Útočníka, ktorý najprv z miesta ...Zdieľať
switzerland_shooting_29265 676x451 11.12.2023 (SITA.sk) - Dvaja ľudia zomreli a jeden utrpel zranenia pri streľbe, ktorá sa v pondelok ráno odohrala na dvoch miestach v meste Sion na juhu Švajčiarska. Informovala o tom tamojšia polícia. Útočníka, ktorý najprv z miesta činu utiekol, už dolapili.

Smrteľné strelné poranenie


Úrady o 7:15 dostali upozornenie o zranenom človeku na parkovisku v Sione, hlavnom meste kantónu Valais. Našli tam 34-ročnú ženu so smrteľným strelným poranením.

O niekoľko minút neskôr prišiel o život 41-ročný muž a 49-ročná žena utrpela zranenia.

Neznámy motív


Polícia následne spustila pátranie po páchateľovi a vyzvala verejnosť, aby jej poskytla informácie o 36-ročnom mužovi podozrivom z útoku.

Varovala, že by mohol byť na úteku v miestne registrovanom kabriolete, ozbrojený a nebezpečný, tak by sa k nemu nemali ľudia približovať. Napokon ho chytili pri obci Saint-Léonard.

Podľa polície sa zdá, že páchateľ svoje obete poznal. Motív nie je známy.

Miestna prokuratúra začala vyšetrovanie vraždy.


Zdroj: SITA.sk - Útočník vo Švajčiarsku zabil dvoch ľudí, motív zatiaľ nie je známy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neodmietnime pomôcť človeku čo to potrebuje, keď pomôžeme druhému, pomôžeme aj sebe
<< predchádzajúci článok
Vláda poľského premiéra Morawieckeho nezískala dôveru parlamentu, nasleduje Tusk