Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. marca 2019

Útok v Izraeli: Zahynul jeden človek, dvaja sú v kritickom stavePri dvoch nedeľňajších útokoch na Západnom brehu zahynul jeden Izraelčan a dvaja sú v kritickom stave, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na izraelskú armádu.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Tel Aviv 17. marca (TASR) - Pri dvoch nedeľňajších útokoch na Západnom brehu zahynul jeden Izraelčan a dvaja sú v kritickom stave, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na izraelskú armádu.


K útokom došlo pred židovskou osadou Ariel. Podľa hovorcu izraelskej armády Jonathana Conricusa zrejme palestínsky útočník najprv na križovatke zaútočil nožom na izraelského vojaka a vzal mu zbraň, z ktorej vystrelil na tri vozidlá. Zasiahol pri tom civilistu. Následne sa zmocnil jedného z vozidiel, s ktorým z miesta unikol. Na ďalšej križovatke opäť spustil paľbu, pričom zranil druhého vojaka. Odtiaľ unikol do palestínskeho mesta Brukin. Vojaci sa vydali za ním.

Armáda neuviedla, či zabitým je vojak alebo civilista, dodala DPA.

Agentúry predtým informovali, že po útokoch boli dvaja Izraelčania vo vážnom stave, jeden v kritickom.

V Predjordánsku dochádza len k sporadickým útokom Palestínčanov na izraelské bezpečnostné jednotky a tamojších židovských osadníkov.

K napätým situáciám dochádza najmä v centre Hebronu, kde žijú stovky židovských osadníkov, ktorých strážia tisícky vojakov, v obkolesení približne 200.000 Palestínčanov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hlubocký: ZSSK chce rozvíjať digitálny nákup cestovných lístkov
<< predchádzajúci článok
M. Šefčovič vyhral v Košickom samosprávnom kraji v okrese Sobrance

Útok v Izraeli: Zahynul jeden človek, dvaja sú v kritickom stave - diskusné fórum čitateľov