Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2006

Útoky voči SF vyvrcholia útokmi voči Martinákovej a jej rodineTýždeň pred voľbami vyvrcholí poľovačka na Slobodné fórum (SF), ktorá sa začala už od začiatku kampane. Myslí si to predsedníčka Zuzana Martináková, podľa ktorej útoky voči fóru vyvrcholia ...Zdieľať

RATISLAVA 11. júna (WN/SITA) - Týždeň pred voľbami vyvrcholí poľovačka na Slobodné fórum (SF), ktorá sa začala už od začiatku kampane. Myslí si to predsedníčka Zuzana Martináková, podľa ktorej útoky voči fóru vyvrcholia škandalizovaním jej osoby, ako aj jej rodiny. "Môj život a život mojej rodiny je však nepriestrelná vesta," upozornila vopred Martináková, podľa ktorej sa do tejto sféry jej života nikto nedostane a na pripravované útoky nebude reagovať a vôbec sa takýmito otázkami nemieni zaoberať. Pred novinármi pritom vystúpil aj jej manžel Marián Bednár, ktorý vyhlásil, že "za Martinákovou plne stojím". Vyzval médiá, aby k ich rodine pristupovali korektne.

Informácie o takejto mediálnej kampani má SF z rôznych zdrojov, aj novinárskych kruhov, a Martináková ich považuje za dostatočne relevantné. O aké konkrétne informácie má ísť však nekonkretizovala. Zároveň neodpovedala ani na otázku, kto za touto antikampaňou stojí. Myslí si, že ľudia to sami pochopia. Zdôraznila len, že SF prekáža v týchto voľbách, pretože môžu byť jazýčkom na váhach. "Slobodné fórum ako alternatíva by bola prekážkou vstupu Vladimíra Mečiara do vlády," dodala v tejto súvislosti predsedníčka SF, ktoré by podľa nej skomplikovalo aj situáciu možným dohodám, o "ktorých už aj vrabce čvirikajú". Ktorým stranám fórum prekáža však opäť neuviedla. Riaditeľ tlačovej sekcie SF Róbert Kotian v tejto súvislosti len pripomenul nedávne voľby v Česku, kde tiež niekoľko týždňov pred hlasovaním sa niekto pokúsil o rozkol v Strane zelených a krátko pred samotnými voľbami priniesli médiá diskreditujúce informácie o premiérovi Jiřím Paroubkovi.

Martináková tvrdí, že celá predvolebná kampaň je len o SF. Začalo sa to zosmiešňujúcimi megabordami, pokračovalo kauzou okolo radovej členky fóra Lenky, cez falošnú zápisnicu, až po rozkol SF, ktorý sa týka len jedného člena. "Čerešničkou na torte je návrh radového člena SF (Vladimíra Krížika), o ktorom rok nikto nič nepočul, na zrušenie fóra na generálnu prokuratúru," dodala Martináková. Podnet podal pre údajné opakované porušovanie vlastných stanov strany a zákonov.

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ficova cesta je vydláždená populizmom a posadnutosťou po moci
<< predchádzajúci článok
Premiér Olmert začína svoje európske turné

Útoky voči SF vyvrcholia útokmi voči Martinákovej a jej rodine - diskusné fórum čitateľov