15. apríla 2009

Utorňajšie triumfy Atlanty, Bostonu a Lakers

Los Angeles Lakers vyhrali v utorňajšom stretnutí zámorskej basketbalovej NBA nad Utahom 125:112 a vďaka tomuto výsledku sa definitívne rozhodlo, že tieto tímy si zmerajú sily aj v prvom kole ...

NEW YORK 15. apríla (WEBNOVINY) - Los Angeles Lakers vyhrali v utorňajšom stretnutí zámorskej basketbalovej NBA nad Utahom 125:112 a vďaka tomuto výsledku sa definitívne rozhodlo, že tieto tímy si zmerajú sily aj v prvom kole vyraďovacích bojov. Najlepší duel od návratu na palubovky odohral talentovaný center Andrew Bynum, ktorý zaznamenal 22 bodov. Iba on a jeho podkošová dvojička Pau Gasol odohrali v zápase viac ako 30 minút. Ostatní hráči základnej päťky dostali väčší priestor na odpočinok. Lakers dosiahli svoje 65. víťazstvo v sezóne a v historických klubových tabuľkách sa zapísali na tretiu pozíciu za tímami z ročníkov 1971/72 (69 výhier) a 1999/2000 (67 výhier).

V dueli medzi Atlantou a Miami už o nič nešlo a podľa toho aj súboj vyzeral. V drese Heat sa nepredstavili najväčšie hviezdy Dwyane Wade, Jermaine O’Neal ani Udonis Haslem a aj viaceré domáce tradičné opory strávili oveľa viac času na lavičke ako na palubovke. Z víťazstva 81:79 sa nakoniec tešili hráči Hawks, omnoho dôležitejšie však budú vzájomné súboje v prvom kole play-off, kde na seba narazia práve títo dvaja súperi. Hawks už totiž majú istotu štvrtej a Heat piatej priečky vo Východnej konferencii. "Som veľmi rád, že som mohol na ihrisku vidieť chlapcov, ktorí nedostávajú počas sezóny toľko priestoru. Väčšina z nich naplno ukázala svoj talent,“ pochválil spoluhráčov jeden z lídrov domácich Josh Smith, ktorý odohral iba 12 minút.
V treťom utorňajšom stretnutí zvíťazil Boston vo Philadelphii tiež rozdielom dvoch bodov - 100:98. No zatiaľ čo Bostonu podobne ako dvojici Atlanta, Miami už o nič nešlo, Sixers ešte bojovali o čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred play-off. "Mali sme tento duel jednoznačne vyhrať. Počas väčšiny zápasu náš súper nasadzoval iba svoj druhý sled, ale my sme to nedokázali využiť,“ poznamenal krídelník 76-ers Andre Iguodala. Ak sa chce Philadelphia vyhnúť Celtics v prvom kole play-off, musí v stredu vyhrať v Clevelande a zároveň jej musí pomôcť Toronto víťazstvom nad Chicagom.

Výsledky - utorok:

Philadelphia - Boston 98:100
Najviac bodov: Iguodala 25, T. Young 18, A. Miller 15 - Pierce 31, T. Allen 18, G. Davis 15, štvrtiny: 26:27, 32:23, 25:28, 15:22, 17 752 divákov

Los Angeles Lakers - Utah 125:112
Najviac bodov: A. Bynum 22, P. Gasol 20, Odom a Bryant po 16 - D. Williams 25 (13 asistencií), Kirilenko 20, Boozer 16, štvrtiny: 25:27, 31:28, 35:28, 34:29, divákov

Atlanta - Miami 81:79
Najviac bodov: Murray 17, Maurice Williams 13, J. Johnson 9 - Beasley 23 (13 doskokov), Chalmers 15, James Jones 10, štvrtiny: 18:21, 20:13, 26:30, 17:15, 18 179 divákov