25. júla 2011

V 5. kole UEM Alpe Adria v Moste vyhrali dvaja Slováci

Dve prvé miesta vo svojich triedach vybojovali na ďalšom podujatí šampionátu UEM Alpe Adria v českom Moste slovenskí motocykloví pretekári Michal Puškár (trieda 125 Sportproduction) a Lukáš Jasenský ...

uem alpe adria BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Dve prvé miesta vo svojich triedach vybojovali na ďalšom podujatí šampionátu UEM Alpe Adria v českom Moste slovenskí motocykloví pretekári Michal Puškár (trieda 125 Sportproduction) a Lukáš Jasenský (Superstock 600). Michal Puškár z tímu SG Fix Racing v nedeľu o pol kolesa vyhral pred svojim najväčším rivalom a vedúcim jazdcom tejto triedy v Alpe Adria šampionáte Talianom Schillacim. Napokon, časomiera v cieli ukázala rozdiel medzi Puškárom a Schillacim iba 0,01 s.

Z triumfu sa v nedeľu v Moste tešil aj mladý 19-ročný slovenský jazdec tímu JLT-motoracing Lukáš Jasenský, ktorý v medzinárodnom šampionáte UEM Alpe Adria Championship túto sezónu debutuje. Navyše, L. Jasenský je na najlepšej ceste k zisku celkového prvenstva a v posledných dvoch podujatiach mu k titulu alpsko-jadranského šampióna stačí vybojovať jediný bod. Okrem toho si práve v Moste už vo svojej prvej sezóne s predstihom zabezpečil titul majstra Slovenska v triede Superstock 600.

Cestu za víkendovým úspechom Lukášovi neprekazil ani pád v piatkovom voľnom tréningu a v sobotňajšej kvalifikácii obsadil 2. miesto. V samotných pretekoch sa už v úvode dostal na čelo 36-členného jazdeckého pelotónu a až do cieľa udržiaval náskok pred svojimi najväčšími súpermi. "Do hlavnej súťaže som odštartoval ako tretí, no už v druhom kole som bol na prvom mieste. Získal som asi trojsekundový náskok a v pohode som to už dojazdil do konca. Okruh v Moste mi sadol veľmi dobre, všetko nám vychádzalo, všetci v tíme pracovali na sto percent. Preto som im vďačný za to, že sa pre nás preteky skončili takto úspešne. Máme za sebou skvelý víkend, teší ma najmä získanie titulu slovenského šampióna v triede Superstock a na ďalšom podujatí by som rád potvrdil aj titul v Alpe Adrii," opísal svoj triumf Lukáš Jasenský.