Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. júla 2021

V Banskej Bystrici nahlásili hromadné prepúšťanie stoviek ľudí, ohrození sú zamestnanci poštyHromadné prepúšťanie 498 zamestnancov z oblasti služieb s označením zamerania „činnosti poskytovateľov univerzálnej poštovej ...Zdieľať
88194223_3178126182199457_3166073363160367104_o 676x380 12.7.2021 (Webnoviny.sk) - Hromadné prepúšťanie 498 zamestnancov z oblasti služieb s označením zamerania „činnosti poskytovateľov univerzálnej poštovej služby“ eviduje v Banskobystrickom kraji Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR).

Úrad komunikuje so zamestnávateľom


Ako agentúru SITA informovala Marianna Šebová z kancelárie generálneho riaditeľa a generálneho tajomníka služobného úradu ÚPSVaR, hromadné prepúšťanie bolo nahlásené na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Bystrica 9. júla.

„Úrad úzko komunikuje so zamestnávateľom a reálne by o prácu malo prísť 226 zamestnancov,“ doplnila Šebová.

O redukcii informovali minulý týždeň
Názov spoločnosti, ktorá nahlásila hromadné prepúšťanie, úrad nekonkretizoval, odvolávajúc sa na zákon o službách zamestnanosti. Podľa neho môžu názvy spoločností zverejňovať len ak majú ich súhlas, pričom v tomto prípade ho nemajú.

O redukcii 226 nadbytočných pracovných miest informovala minulý týždeň Slovenská pošta, a.s., ktorá má sídlo v Banskej Bystrici. Informáciu o tom, že sa nahlásené hromadné prepúšťanie týka Slovenskej pošty, potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa spoločnosti Iveta Dorčáková.

Správu budeme aktualizovať.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Banskej Bystrici nahlásili hromadné prepúšťanie stoviek ľudí, ohrození sú zamestnanci pošty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špeciálna prokuratúra opätovne obžalovala 16 osôb pre členstvo či spoluprácu s takáčovcami
<< predchádzajúci článok
Žena sa vydávala za pracovníčku Microsoftu, mužovi stiahla z účtu tisíce eur