Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. februára 2019

V Banskej Štiavnici si múzeum pripravilo špeciálnu ponuku na prázdninyNa snímke Slovenské banské múzeum Kammerhof v Banskej Štiavnici 12. mája 2016.Zdieľať
Na snímke Slovenské banské múzeum Kammerhof v Banskej Štiavnici 12. mája 2016. Foto: TASR/Jana Vodnáková
Banská Štiavnica 10. februára (TASR) - Pracovníci Slovenského banského múzea (SBM) v Banskej Štiavnici si pre prázdninujúcich školákov pripravili špeciálny program. V termíne od 20. februára do 8. marca ponúknu vo svojich expozíciách viacero akcií venovaných rodinám s deťmi.


V expozícii Baníctvo na Slovensku, Kammerhof pozývajú na špeciálne vstupy pre rodiny s deťmi pod názvom Kammerhof deťom, ktoré sa uskutočnia vždy počas prázdninovej stredy, a to 20. a 27. februára a 6. marca vždy o 14.00 h. V sobotu 2. marca prehliadku expozície ozvláštni ryžovanie zlata.

Na aktivity do svojej Geobádateľne pozýva Mineralogická expozícia v Berggerichte. V stredu 20. februára to budú aktivity s názvom Kamenné ceruzky. V stredu 27. februára a 6. marca malých návštevníkov zamestná výroba náramkov z rôznych druhov minerálov.

Tvorivé aktivity ponúkne aj Dielnička v Kammerhofe. Deti si tu budú môcť vyskúšať tvarovanie z hliny, smaltovanie príveskov a náušníc, batikovanie tašiek voskom, tkanie na doštičkách, ale napríklad aj miesenie a pečenie chleba.

Ako informuje múzeum na svojej internetovej stránke, špeciálny program ponúkne aj Starý zámok. V sobotu 2. marca pozýva na rodinnú hru s názvom Hravý Starý zámok.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Michalovce získali na opatrovateľskú službu takmer pol milióna eur
<< predchádzajúci článok
Paríž žaluje portál Airbnb za nelegálne inzeráty

V Banskej Štiavnici si múzeum pripravilo špeciálnu ponuku na prázdniny - diskusné fórum čitateľov