08. marca 2011

V baráži o extraligu vedie MsHK Žilina už 3:0 na zápasy

Hokej - baráž o extraligu - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá): ŠHK 37 Piešťany - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) - stav série: 0:3 ...

bez nazvu Ilustračné fotoFoto: SITA/Ján Grajciarík PIEŠŤANY 8. marca (WEBNOVINY) - Hokej - baráž o extraligu - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

ŠHK 37 Piešťany - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) - stav série: 0:3
Góly: 46. Románek (Peško) - 23. Hreus (Petruška, Milovanovič), 44. D. Devečka (Rataj, Juraj Faith), 57. D. Devečka (Hreus, Nemec)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Bučka - Petruška obaja 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý, Lokšík - Výleta, Šefčík, 2324 divákov

Piešťany: Tomek - A. Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Vrána, K. Grman, M. Mihálik, T. Magušin - Baran, J. Prokop, Pupák - Románek, Peško, Haring - Gálik, F. Novák, Lušňák - Rybárik, Učeň, Chylo

Žilina: Murín (21. M. Laco) - D. Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, M. Horský, Leško - Smotrila, Vala, Juraj Faith - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, I. Rataj, Stupka - Hájnik, T. Troliga, Drevenák

Prvá tretina bola z oboch strán veľmi vyrovnaná. Tímy hrali smerom dopredu opatrne a sústredili sa predovšetkým na pozornú obranu. Šancí na oboch stranách bolo minimum, brankári Tomek a Murín boli pri nich pozorní.

Domáci začali druhú časť hry aktívnejšie, ale v 23. min ich pribrzdil gól Hreusa, ktorý dorazil Petruškovu vyrazenú strelu. Žilinčania začali mať puk častejšie na hokejkách, brankár Tomek však svojim spoluhráčom častejšie pomáhal. Domáci mohli pohroziť pri presilovkách v druhej polovici prostrednej tretiny, ale úspešní neboli.

V 44. min využili hostia presilovku, Rataj spoza bránky nabil medzi kruhy Devečkovi a ten poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Domáci sa vrátili do stretnutia o necelé dve minúty, keď sa po Peškovom vyhratom buly presadil Románek. Piešťany ožili a snažili sa o vyrovnanie. V 55. min však mohli inkasovať, keď Faith iba prestrelil prázdnu bránku. V 57. min sa hostia dočkali aj tretíkrát, Dušan Devečka pri presilovke sa opäť presadil tvrdou strelou zo strednej vzdialenosti. Extraligista potom už zvrat nedopustil a tešil sa z tretieho víťazstva v sérii.

LM: Po I. polčase vedie Barcelona a Šachtar Doneck