04. februára 2018

V barcelonskom derby sa body delili

Futbalista FC Barcelona Lionel Messi (vpravo) a hráč Espanyolu Carlos Sanchez bojujú o loptu Foto: TASR/AP

Madrid 4. februára (TASR) – V barcelonskom derby, ktoré sa hralo v rámci 22. kola najvyššej španielskej ligy, si Espanyol a FC podelili body po remíze 1:1.

V prvom dejstve dokázali domáci s favorizovaným lídrom tabuľky držať krok a v 66. minúte poslal Gerard Moreno po presnom centri Sergia Garciu loptu za chrbát brankára Marca-Andreho ter Stegena. Hosťom sa podarilo vyrovnať osem minút pred koncom riadneho hracieho času, keď priamy kop Lionela Messiho našiel v šestnástke hlavu Gerarda Piqueho.

FC vedie tabuľku s dvanásťbodovým náskokom na Atletico Madrid, ktoré večer čaká duel s Valenciou.