Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

29. januára 2018

V Berlíne sprístupnia retrospektívnu prehliadku venovanú VerscacemuDielu predčasne zosnulej ikony nielen talianskej módy - v roku 1997 zavraždeného - návrhára Gianniho Versaceho je venovaná retrospektívna výstava, ktorú sprístupnia širokej ...Zdieľať
Gianni Versace Foto: TASR/AP
Berlín 29. januára (TASR) - Dielu predčasne zosnulej ikony nielen talianskej módy - v roku 1997 zavraždeného - návrhára Gianniho Versaceho je venovaná retrospektívna výstava, ktorú sprístupnia širokej verejnosti v utorok v priestoroch Kronprinzenpalais na bulváre Unter den Linden v centre Berlína.


Medzi exponátmi uvidia záujemcovia Versaceho unikátne modely a kreácie pre hviezdy hudobnej scény ako napríklad Prince, Madonna či Elton John. Popri odevoch tu nebude chýbať ani nábytok, ba ani kópia Versaceho spálne v jeho niekdajšej vile v Miami.

Organizátori informovali, že ide o doteraz najväčšiu prehliadku Versaceho tvorby.

Rodák z Reggio Calabria, ktorý navrhol svojho času odevy aj pre princeznú Dianu a ktorého návrhy charakterizovala mimoriadna kreativita, provokatívnosť a nezriedka i značný erotický náboj, sa stal v Miami na Floride v okolí svojho tamojšieho bydliska obeťou vražednej streľby amerického sériového vraha filipínskeho pôvodu Andrew Cunanana. Hľadaný vrah na úteku spáchal o niekoľko dní neskôr tou istou zbraňou samovraždu. Motív činu sa nikdy nepodarilo jednoznačne stanoviť.

Výstava, ktorá bude otvorená denne v čase od 10.00 h do 18.00 h, potrvá do 13. apríla 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spln 2018: Pozrite si fázy mesiaca a spln v roku 2018
<< predchádzajúci článok
Peter Cmorik zverejnil nový videoklip Taká ako ty z pripravovaného albumu Životom