Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. februára 2024

V Bielorusku sa pod prísnou kontrolou štátu konajú parlamentné a miestne voľby, Cichanovská vyzvala voličov k bojkotu



V Bielorusku sa v nedeľu pod prísnou kontrolou štátu konajú parlamentné a miestne voľby, ktoré smerujú k upevneniu vlády autoritárskeho vodcu krajiny Alexandra ...



Zdieľať
poland_security_conference_78693 a97afc1e004e4099b1c567c1e4f97613 676x451 25.2.2024 (SITA.sk) - V Bielorusku sa v nedeľu pod prísnou kontrolou štátu konajú parlamentné a miestne voľby, ktoré smerujú k upevneniu vlády autoritárskeho vodcu krajiny Alexandra Lukašenka.


Väčšina kandidátov patrí k štyrom oficiálne povoleným stranám. Registráciu viac ako desiatky iných politických strán zamietli.

Líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská, ktorá je v exile v Litve, voličov vyzvala, aby voľby bojkotovali. Hlasovanie sa koná za situácie neúprosného potláčania opozície. Za mrežami je viac ako 1 400 politických väzňov.

Podľa Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) nijaké voľby v Bielorusku od roku 1995 neboli slobodné. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorý v krajine železnou rukou vládne takmer 30 rokov, obvinil Západ zo snahy využiť voľby na podkopanie jeho vlády a „destabilizáciu" krajiny.


Zdroj: SITA.sk - V Bielorusku sa pod prísnou kontrolou štátu konajú parlamentné a miestne voľby, Cichanovská vyzvala voličov k bojkotu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Tibor Gašpar naznačil, že vláda zmenila štatút SIS s cieľom dostať do vedenia jeho syna obídením prezidentky
<< predchádzajúci článok
Situácia na Ukrajine je podľa ISW vážna, ale nie beznádejná