Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2016

V bohatej Saudskej Arábie zastrelili patrolujúcich policajtovDvaja policajti boli zastrelení pri útoku v ropnom meste Dammám na východe Saudskej Arábie, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné vyhlásenie hovorcu miestneho ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Rijád 18. septembra (TASR) - Dvaja policajti boli zastrelení pri útoku v ropnom meste Dammám na východe Saudskej Arábie, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné vyhlásenie hovorcu miestneho ministerstva vnútra.


K útoku došlo v sobotu vo večerných hodinách, keď na hliadkujúce policajné auto začali páliť neznámi ozbrojenci, spresnil hovorca, ktorého citovala štátna saudskoarabská tlačová agentúra SPA.

Obaja policajti boli pri streľbe vážne zranení a zomreli počas cesty do nemocnice. K spáchaniu útoku sa bezprostredne nikto neprihlásil.

V Saudskoarabskej prevažne šiitskej Východnej provincii (aš-Šarkíja) sa v posledných rokoch odohralo už niekoľko incidentov, pri ktorých sa cieľom streľby stali príslušníci bezpečnostných jednotiek.

Šiitská menšina žijúca v Saudskej Arábii obviňuje saudskoarabské úrady, ktoré sa nekompromisne pridŕžajú sunnitskej wahhábistickej línie, že ich diskriminuje.

To však oficiálne saudskoarabské miesta popierajú a šiitských nespokojencov označujú za "buričov" platených zo zahraničia, aby v kráľovstve, ktoré je najväčším vývozcom ropy na svete, vyvolávali nepokoje.


 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rallye Krištáľové krídlo s Matadorom pomôže ľuďom s postihnutím
<< predchádzajúci článok
Ku koncu júla uzatvorili banky takmer 200.000 hypotekárnych zmlúv

V bohatej Saudskej Arábie zastrelili patrolujúcich policajtov - diskusné fórum čitateľov