Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. mája 2022

V Bratislave pribudla ulica a chodník Borisa Nemcova, ruského opozičného politika zavraždiliV bratislavskom Starom Meste pribudla ulica a chodník Borisa Nemcova. Ako informuje hovorca mestskej časti Matej Števove, štyri dni po invázii ruských vojsk na Ukrajinu ohlásila starostka Starého MestaZdieľať
281560948_548253340201148_8659863193747948832_n 676x389 26.5.2022 (Webnoviny.sk) - V bratislavskom Starom Meste pribudla ulica a chodník Borisa Nemcova. Ako informuje hovorca mestskej časti Matej Števove, štyri dni po invázii ruských vojsk na Ukrajinu ohlásila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová zámer pomenovať ulicu, na ktorej sídli Veľvyslanectvo Ruskej federácie, po zavraždenom ruskom opozičnom politikovi.

Odhalenia sa zúčastnila dcéra zavraždeného politika


Dnes je zámer realitou, časť Godrovej ulice sa odteraz volá Ulica Borisa Nemcova a chodník pozdĺž ambasády má názov Chodník Borisa Nemcova," uviedol Števove. „Nechceme umelo prepisovať naše dejiny, preto značná časť ulice bude ďalej niesť meno slovenského spisovateľa a kňaza Samuela Godru," dodala starostka.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Slávnostného odhalenia novej uličnej tabule a pamätnej tabule na chodníku sa zúčastnila aj dcéra zavraždeného ruského politika Žanna Nemcovová. Názvoslovné zmeny sú súčasťou reakcií Starého Mesta na vojnu, ktorú vo februári rozpútalo na Ukrajine Rusko.

Veľvyslanectvu zrušili vyhradené parkovanie


Mestská časť pristúpila aj k zrušeniu vyhradených parkovacích miest veľvyslanectva. „Verejný priestor pred ambasádou sa tak uvoľnil pre pohyb ľudí a rovnako pre pamätné stretnutia, ktoré tu na počesť obetí režimu Vladimira Putina pravidelne organizujú aktivisti," vysvetlil Števove s tým, že na pôvodne parkovacích miestach dnes nie je možné parkovať a chodníky slúžia v plnej miere chodcom.

Vítam, že sa metropola Slovenska pridala k Prahe, Washingtonu či Vilniusu, kde taktiež premenovali priestranstvá pred ruskými veľvyslanectvami po zavraždenom kritikovi autoritárskeho režimu prezidenta Vladimira Putina Borisovi Nemcovovi,“ uviedol štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus. Pripomenul, že Nemcov patril medzi najvýraznejších politikov ruskej liberálnej opozície a odvážne poukazoval na korupciu v spoločnosti aj v najvyšších kruhoch ruskej politiky.Zdroj: Webnoviny.sk - V Bratislave pribudla ulica a chodník Borisa Nemcova, ruského opozičného politika zavraždili © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri požiari nemocnice zahynulo 11 novorodencov
<< predchádzajúci článok
Švédsko odmieta tvrdenia Turecka, nepodporuje žiadne teroristické organizácie