Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. novembra 2012

V Bratislave protestujú stovky ľudí, mnohí sú z PospolitostiNiekoľko stoviek ľudí sa dnes zhromaždilo na bratislavskom Námestí slobody na akcii s názvom "17. november - berieme si späť svoju krajinu". Ľudia, ktorí pred zhromaždenými ...Zdieľať
protest v bratislave BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Niekoľko stoviek ľudí sa dnes zhromaždilo na bratislavskom Námestí slobody na akcii s názvom "17. november - berieme si späť svoju krajinu".


Ľudia, ktorí pred zhromaždenými vystúpili s prejavmi, tvrdili, že podujatie nikto neorganizuje a nie je ani oficiálne nahlásené.

Hovorca bratislavského Starého Mesta Tomáš Halán potvrdil, že ešte v piatok nikto takéto zhromaždenie neohlásil. "Nestoja za nami žiadne politické strany a nikdy nebudú," píšu organizátori na sociálnej sieti Facebook, kde svoju účasť na zhromaždení sľúbilo takmer štyritisíc ľudí.

V dave sa však pohybovalo množstvo sympatizantov Slovenskej pospolitosti, ktorí mávali svojimi vlajkami, v rukách držali transparenty ako "Lipšic - Gorila" a prítomným rozdávali vlastné letáky. Pred ľudí sa s mikrofónom v ruke postavil aj Marián M., ktorého už polícia obvinila z výtržníctva po tom, ako v sobotu 10. novembra podpálil vlajku Európskej únie na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave. Marián M. v marcových parlamentných voľbách kandidoval za Ľudovú stranu Naše Slovensko.Na podujatie dohliadajú desiatky policajtov, ktorí strážia nielen Námestie slobody, ale aj blízky Prezidentský palác a budovu Úradu vlády SR. Muži zákona však zatiaľ nezasahovali, samotní organizátori vyzývali zhromaždených, aby sa vyhýbali násilnostiam.

Protestujúci si vypočuli niekoľko prejavov, medzi nimi aj text "Memoranda slobodného občana", ktorý rozdávali aj zhromaždeným. Okrem iného žiadajú rozpustenie parlamentu, zastavenie "reforiem" proti ľuďom či zabezpečenie potravinovej a ekonomickej sebestačnosti.

Podobné zhromaždenia by sa dnes mali konať aj v iných mestách Slovenska - v Banskej Bystrici, Košiciach, Prešove, Trenčíne či Žiline.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Protivládna demonštrácia v Prahe pritiahla tisícky ľudí
<< predchádzajúci článok
Chrípka útočí, chorých pribudlo aj v Žilinskom kraji

V Bratislave protestujú stovky ľudí, mnohí sú z Pospolitosti - diskusné fórum čitateľov

teraz pre zmenu tento17.11. 19:02:24