Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. apríla 2018

V bratislavskom Lamači opravia cestu i chodník na PodhájiTohtoročné masívne opravy bratislavských ciest sa od uplynulého víkendu týkajú aj Lamača. Hlavné mesto začalo opravovať približne 500 m dlhý úsek ulice ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván
Bratislava 16. apríla (TASR) – Tohtoročné masívne opravy bratislavských ciest sa od uplynulého víkendu týkajú aj Lamača. Hlavné mesto začalo opravovať približne 500 m dlhý úsek ulice Podháj, jednej z hlavných komunikácií na území mestskej časti.


Rekonštrukcia sa týka úseku od Podlesnej ulice po Cestu na Klanec, úplne dolnú časť ulice opravovali v septembri 2017. Práce majú trvať do 27. apríla a oprava sa bude týkať aj chodníka.

Práce ovplyvnili aj premávku liniek MHD. "V čase rekonštrukcie je zrušená zastávka Studenohorská, zastávky 'Podháj' a 'Klanec' môžu byť operatívne počas prác premiestnené o približne 25 m," uvádza mestská časť na svojom webe.

Ďalšou komunikáciou v Lamači, ktorú má magistrát v rámci tohtoročných rekonštrukcií ciest opraviť, je hlavný tranzitný ťah na Hodonínskej ulici. Opravovať sa bude celý úsek od okružnej križovatky OK 5 až po hranicu Lamača s Dúbravkou. Nový asfalt dostane aj komunikácia v novovybudovanej svetelnej križovatke pri Pantlovi, ktorá má byť spustená k 15. máju.

Tohtoročné opravy ciest v hlavnom meste sa začali na začiatku apríla prácami na Dolnozemskej a Bajkalskej ulici. Celkovo chce bratislavský magistrát opraviť 100 km jazdných pruhov a 19 km chodníkov. Modernizácia sa má týkať aj 26 zastávok MHD, v pláne je tiež 200 bezbariérových úprav priechodov pre chodcov.

Na rekonštrukciu vyčlenilo hlavné mesto 16 miliónov eur, deväť miliónov poskytol štát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Doľanoch plánujú zriadiť zvieracie krematórium
<< predchádzajúci článok
Obnovenie výstavby na úseku D1 HUBOVÁ-IVACHNOVÁ sa pre námietky posúva

V bratislavskom Lamači opravia cestu i chodník na Podháji - diskusné fórum čitateľov