Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. augusta 2017

V Bruseli a vo Flámsku rastie počet pohrebov podľa moslimského rituáluIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Brusel 11. augusta (TASR) - Brusel a flámsky región Belgicka v posledných rokoch čelia nárastu pohrebov podľa moslimského rituálu, čomu sa cintoríny aj miestne úrady musia prispôsobovať. Upozornila na to tlačová agentúra Belga.


V Bruseli je tento fenomén najvypuklejší na cintoríne vo štvrti Evere, kde sa od roku 2003 počet moslimských hrobov takmer strojnásobil. Podľa štvrtkových správ flámskej televíznej stanice VRT, ktorá zmapovala situáciu v tejto oblasti, ide o trend, ktorý je na vzostupe aj v ďalších častiach krajiny.

"Mám dojem, že spojenie s krajinou pôvodu sa zmenšuje," uviedol pre VRT riaditeľ cintorína Evere Ludo Beckers. Upozornil, že keď sa moslimovia žijúci v Belgicku vrátia domov, do krajiny svojho pôvodu alebo pôvodu svojich predkov, sú čoraz častejšie vnímaní ako cudzinci. "Aj ich hroby sú často opustené, ak je telo zosnulého repatriované, pretože ich príbuzní nemajú možnosť sa takmer týždenne o ne starať," dodal Beckers.

Podľa jeho slov v roku 2003 cintorín Evere mal 94 moslimských hrobov, v roku 2016 ich počet narástol na 265.

V Evere tento vzostupný trend možno pozorovať aj v súvislosti s tým, že domorodí Belgičania, nemoslimovia, sa čoraz častejšie rozhodujú pre kremáciu a zostáva voľný pozemok pre klasický pohreb. Cintorín už moslimskej komunite ponúkol k dispozícii plochu s rozlohou 4,5 hektára.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obchodovanie s ľuďmi sa v Británii týkajú každého veľkého meste
<< predchádzajúci článok
Pri nepokojoch v Konžskej demokratickej republike zahynulo 27 ľudí

V Bruseli a vo Flámsku rastie počet pohrebov podľa moslimského rituálu - diskusné fórum čitateľov