Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. mája 2017

V Budapešti prezentovali turistické možnosti Košíc a regiónu



Dóm sv. Alžbety v centre Košíc



Zdieľať
Dóm sv. Alžbety v centre Košíc Foto: TASR/Milan Kapusta
Budapešť 31. mája (TASR) - Turistické možnosti východoslovenského mesta Košice a jeho regiónu predstavili dnes novinárom v Budapešti. "Z Košíc je do 100 minút cesty autom dostupných až 18 pamiatok UNESCO, teda pamiatok svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO," zdôraznila v tejto súvislosti pre TASR výkonná riaditeľka Organizácie Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.


Koncentrácia UNESCO pamiatok v tomto regióne je podľa jej slov jedinečná v celej strednej Európe a na tejto skutočnosti je založená aj prezentácia regiónu v maďarskej metropole.

Vargová Jurková v súvislosti s vývojom turistiky podotkla, že vlani v letnej sezóne zaznamenali 168-percentný medziročný nárast počtu turistov z Maďarska. Rok 2016 sa priblížil rekordnému roku 2008, v ktorom evidovali najväčší nárast počtu všetkých turistov vrátane maďarských.

"Tento trend stúpa a pevne verím, že sa posilní aj práve tým, že sme posilnili dostupnosť letiska v Košiciach," dodala výkonná riaditeľka s poznámkou, že košický región sa tak stáva dostupnejším aj pre maďarského návštevníka.

Podotkla, že Maďari radi navštevujú Gemer s unikátnymi jaskyňami, s kaštieľom Betliar, ale radi chodia aj do Národného parku Slovenský raj. Maďarským turistom tiež ponúkajú hrad Krásna Hôrka, kostolík sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej, unikátne Múzeum gitár v Sobranciach, ale aj splav Hornádu či pamiatky Zemplínskej šíravy vrátane oblasti Tokaja.

Budapeštiansku prezentáciu pripravili v spolupráci so Zahraničným zastúpením Cestovného ruchu v Budapešti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Nemecko spätne preskúma desaťtisíce rozhodnutí o udelení azylu
<< predchádzajúci článok
India prišla o pozíciu najrýchlejšie rastúcej svetovej ekonomiky