Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. mája 2019

V čerpaní eurofondov SR prekročilo Slovensko hranicu tri miliardy eurZ balíka 11 operačných programov (OP) programového obdobia 2014 - 2020 v celkovej hodnote 13,906 miliardy eur, pri ktorých plní Ministerstvo financií SR funkciu certifikačného orgánu, ...Zdieľať
Foto: deutschebank.ge
Bratislava 15. mája (TASR) - Z balíka 11 operačných programov (OP) programového obdobia 2014 - 2020 v celkovej hodnote 13,906 miliardy eur, pri ktorých plní Ministerstvo financií SR funkciu certifikačného orgánu, boli k 30. aprílu schválené prostriedky vo výške 3,008 miliardy eur. To predstavuje čerpanie na úrovni 21,63 %, informovalo v stredu na svojej internetovej stránke ministerstvo.


Oproti koncu marca sa tak čerpanie prostriedkov Európskej únie (EÚ) zvýšilo o 0,55 percentuálneho bodu. Najvyšší percentuálny podiel využitia pridelených finančných prostriedkov, takmer 42 %, eviduje ministerstvo v Operačnom programe Technická pomoc. Viac ako 33 % prostriedkov je pridelených v Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra, takmer 32 % prostriedkov eviduje ministerstvo aj v programe spolupráce INTERACT III. Posledným z operačných programov, ktorý spĺňa stanovený cieľ čerpania ku koncu 1. štvrťroka 2019, je s viac ako 27 % využitia plánovaných zdrojov OP Ľudské zdroje.

Naopak, menej ako desať percent z celkových pridelených prostriedkov, sa podarilo do konca minulého roka vyčerpať u Operačného programu Rybné hospodárstvo, u cezhraničných programov Interreg a desaťpercentnú hranicu iba tesne prekročil OP Výskum a inovácie.

Z finančnej alokácie fondov EÚ na roky 2014 - 2020 bez Programu rozvoja vidieka (PRV) SR zostáva vyčerpať 10,898 miliardy eur. Slovensko môže tieto peniaze využiť podľa schváleného pravidla N+3 až do roku 2023.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zisk Crédit Agricole v 1. kvartáli klesol
<< predchádzajúci článok
Envirorezort: Nedostatok vody sa týka aj Slovenska

V čerpaní eurofondov SR prekročilo Slovensko hranicu tri miliardy eur - diskusné fórum čitateľov