Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. decembra 2021

V Česku sa onedlho skončí núdzový stav a najtvrdšie pandemické opatrenia sa konečne uvoľniaV Česku sa v sobotu skončí núdzový stav a s ním aj najtvrdšie protipandemické opatrenia, ktoré pred mesiacom prijala bývalá vláda Andreja Babiša (ANO). Najvážnejším doteraz platným ...Zdieľať
virus_outbreak_france_72083 d528f0723c4f431bb5c869e6460805ca 676x464 21.12.2021 (Webnoviny.sk) - V Česku sa v sobotu skončí núdzový stav a s ním aj najtvrdšie protipandemické opatrenia, ktoré pred mesiacom prijala bývalá vláda Andreja Babiša (ANO).


Najvážnejším doteraz platným opatrením je skrátenie otváracích hodín reštaurácií, krčiem a barov. Teraz sa musia zatvárať o 22:00, po 25. decembri majú o otváracích hodinách rozhodovať sami. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Válek pripravuje nové reštrikcie


Zmeniť to však môže minister zdravotníctva Vlastimil Válek (TOP 09), ktorý už pripravuje nový balík reštrikcií a predstaviť ho má v stredu.

Nový šéf rezortu zdravotníctva už vyzval prevádzkovateľov pohostinských podnikov, aby neorganizovali vianočné a silvestrovské večierky. Inak sa podľa neho situácia v januári zhorší a prídu ešte prísnejšie opatrenia.

Respirátor zostáva povinný


„Prídeme so sériou opatrení, ktoré vari aj odborníkov presvedčia, že situáciu chceme mať pod kontrolou,“ naznačil minister vnútra Vít Rakušan (STAN). Aj napriek zrušeniu núdzového stavu v Česku zostanú v platnosti reštrikcie vyhlásené na základe pandemického zákona, čiže napríklad povinnosť nosiť v uzatvorených priestoroch respirátor.

Nezmenia sa ani obmedzenia spoločenského života nevakcinovaných ľudí a v reštauráciách bude naďalej nutné predkladať doklad o bezinfekčnosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Česku sa onedlho skončí núdzový stav a najtvrdšie pandemické opatrenia sa konečne uvoľnia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéf WHO vyzýva pre šírenie variantu omikron na rušenie stretnutí počas sviatkov
<< predchádzajúci článok
Matovič potrebuje nepriateľov, komentuje politológ Marušiak jeho reakciu na Čaputovú