Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2019

V Čile sa začala operácia záchrany troch uviaznutých baníkov z BolívieŠpecializované záchranné tímy začali na severe Čile operáciu s cieľom zachrániť troch bolívijských baníkov uviaznutých v závale. S odvolaním sa na čilské ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Santiago de Chile 14. júna (TASR) - Špecializované záchranné tímy začali na severe Čile operáciu s cieľom zachrániť troch bolívijských baníkov uviaznutých v závale. S odvolaním sa na čilské orgány o tom v piatok písala agentúra AP.


Časť bane San José sa zrútila ešte vo štvrtok, pričom v hĺbke približne 70 metrov uväznila troch baníkov pôvodom zo susednej Bolívie. Čilské orgány v piatok potvrdili, že všetci traja muži sú stále nažive.

Bolívijský prezident Evo Morales na Twitteri vyjadril obavy o osud svojich krajanov a poďakoval sa svojmu čilskému náprotivku Sebastianovi Piňerovi za snahu o ich záchranu.

V auguste 2010 uviazlo v čilskej bani medzi mestami Vallenar a Copiapó 33 baníkov a o ich záchrane po 69 dňoch pod zemou informovali všetky svetové médiá.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na obnovu Notre-Dame prišla iba desatina zo sľúbených miliónov
<< predchádzajúci článok
Epidémia eboly v KDR nie je medzinárodnou hrozbou

V Čile sa začala operácia záchrany troch uviaznutých baníkov z Bolívie - diskusné fórum čitateľov