11. augusta 2009

V Cincinnati Cibulkovú neuspela v 1. kole

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Western & Southern Financial Open Women´s Open v americkom Cincinnati v Ohiu (Premier, dotácia 2 milióny USD, tvrdý ...

CINCINNATI 11. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Western & Southern Financial Open Women´s Open v americkom Cincinnati v Ohiu (Premier, dotácia 2 milióny USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku). Nasadená pätnástka tohto podujatia podľahla Číňanke Šuai Pcheng za 70 minút hladko 2:6, 1:6.

Semifinalistka tohtoročného Roland Garros Cibulková stále nemá v úvode letnej časti sezóny na tvrdých povrchoch v Severnej Amerike na konte ani jedno víťazstvo. Prehra s Pcheng bola pre 20-ročnú Slovenku už treťou v rade. V Stanforde nestačila zverenkyňa trénera Vladimíra Pláteníka na Austrálčanku Samanthu Stosurovú /4:6, 3:6/ a v Los Angeles síce v 2. kole, ale vo svojom úvodnom súboji, na Poľku Urszulu Radwanskú /4:6, 7:6 (6), 4:6/.

Cibulková (16. v rebríčku WTA Tour) si v prvom sete až trikrát prehrala servis a jediný víťazný gem pri svojom podaní získala, keď znižovala na 2:4. V druhom dejstve 23-ročná Číňanka (40.) svojej slovenskej súperke od stavu 1:1 už nepustila ani gem. Za stavu 5:1 premenila čínska hráčka pri svojom podaní druhý mečbal. Víťazka premenila až päť zo šiestich možností na brejk, zatiaľ čo zdolaná hráčka z rovnakého počtu iba jedinú.

Šuai Pcheng (Čína) - Dominika Cibulková (15-SR) 6:2, 6:1 za 70 minút